Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXV Niedziela Zwykła - 20 września 2020 r. 

Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej Procesji Fatimskiej w dniu 13 września:  Rycerzom Kolumba i panom za niesienie figury Matki Bożej,  tym którzy złożyli ofiary na kwiaty, Siostrom oraz przede wszystkim Wam Drodzy Kijowianie, którzy tak licznie wzięliście udział w nabożeństwie i procesji. Już dzisiaj zapraszamy na 13 października na ostatnią w tym roku procesję. Tak jak zapowiadaliśmy od maja do października Nabożeństwo Fatimskie będzie połączone z precesją, a w pozostałe miesiące, każdego 13-tego, będzie tylko samo nabożeństwo w kościele. ZAPARSZAMY!

Tak, jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dzisiaj przy wyjściu z kościoła Rodzina św. Wincentego a’Paulo prowadzi akcję „Wincentyński Piernik”. Ofiary ze sprzedaży pierników będą przeznaczone w tym roku na działalność przytułku dla ubogich w Kijowie. Otwórzmy swoje serca na potrzeby tych, których dotknęło ubóstwo. Pan Jezus powiedział, że „biednych zawsze mamy wśród siebie”. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

Przypominamy i zarazem prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych, jakie obowiązują w naszym kościele. Bardzo prosimy, w miarę możliwości, o wybieranie tych Mszy św., na których jest mniejsza liczna wiernych, aby w ten sposób zachować dystans. Prosimy też o używanie masek zasłaniających usta i nos ewentualnie przyłbic.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- jutro, w poniedziałek obchodzimy Święto  Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Jest On patronem: bankowców, pracowników kantorów, urzędników skarbowych, celników, straży granicznej, księgowych itd. Prośmy prze jego wstawiennictwo aby ci, którym patronuje zawsze swoją prace wykonywali uczciwie i nie ulegli pokusie nieuczciwego wzbogacenia się krzywdząc bliźnich.

- jutro, w poniedziałek obchodzimy Święto  Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Jest On patronem: bankowców, pracowników kantorów, urzędników skarbowych, celników, straży granicznej, księgowych itd. Prośmy prze jego wstawiennictwo aby ci, którym patronuje zawsze swoją prace wykonywali uczciwie i nie ulegli pokusie nieuczciwego wzbogacenia się krzywdząc bliźnich.

- jutro, w poniedziałek obchodzimy Święto  Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Jest On patronem: bankowców, pracowników kantorów, urzędników skarbowych, celników, straży granicznej, księgowych itd. Prośmy prze jego wstawiennictwo aby ci, którym patronuje zawsze swoją prace wykonywali uczciwie i nie ulegli pokusie nieuczciwego wzbogacenia się krzywdząc bliśźnich.

- w środę obowiązkowe wspomnienie św. o. Pio, zakonnika. Tego świętego zakonnika chyba nie trzeba zbytnio przedstawiać. W Kijowie u oo. Kapucynów znajduje się Jego sanktuarium i relikwie.

Przypominamy o trwających katechezach przedślubnych. Odbywają się one w środy o godz. 19:30 w salce katechetycznej obok kościoła. Katechezy będzie prowadził ks. Kanclerz naszej Kurii Biskupiej Witalij Kwapisz.

W tym tygodniu w naszej diecezji rozpoczyna się pierwsza tura rekolekcji kapłanów naszej diecezji. Prosimy o modlitwę w ich intencji i tych, którzy będą je prowadzili.

Św. Augustyn, Wielki Doktor Kościoła powiedział, że kto śpiewa ten dwa razy się modli! Po kilkuletniej przerwie chcemy reaktywować Chór Polski w naszej parafii, który ma za sobą wieloletnie tradycje. Zapraszamy więc chętnych, których Pan Bóg obdarzył talentem do uświetniania swoim głosem liturgii i wspólnego wychwalania Boga. Chętni, którzy chcą śpiewać w chórze proszeni są, aby zgłosili się albo bezpośrednio do naszej p. organistki Krystyny, albo do mnie w zakrystii. Do odważnych świat należy. Zapraszamy!

Tak jak w minionym roku, pragniemy przypomnieć, że intencje na Msze św. przyjmujemy w zakrystii po każdej Mszy św. Intencje przyjmują i zapisują tylko i wyłącznie księżą posługujący w naszej parafii. Na Msze św. zbiorowe można zapisywać osobiście w zeszytach wyłożonych w bocznej nawie naszego kościoła, a ofiary wrzucamy do stojącej tam skarbony. Również ofiary na remont świątyni czy na kwiaty do Matki Bożej przyjmują tylko księża. Żaden z świeckich pracowników naszej parafii nie jest upoważniony do przyjmowania intencji lub ofiar! Prosimy o dostosowanie się do tych norm.

Dziękujemy wszystkim, Ofiarodawcom i Dobrodziejom którzy modlitewnie i finansowo wspierają naszą świątynię. Bóg zapłać! W dalszym ciągu prosimy, w miarę Waszych możliwości, o finansowe wsparcie toczących się remontów naszej świątyni.

 

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny.

 

Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

 
Powrót do treści | Wróć do menu głównego