Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXVI Niedziela Zwykła - 27 września 2020 r. 

W imieniu Księży Misjonarzy św. Wincentego a’Paulo, a przede wszystkim ubogich dziękujemy tym wszystkim, którzy w minioną niedzielę swoimi ofiarami wsparli akcję „Wincentyński Piernik”. Bóg zapłać!

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

We wtorek 29 września - Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.Św. Michał Archanioł razem ze św. Jackiem Odrowążem jest Patronem Kijowa. Będziemy więc w tym dniu, po każdej Mszy św., przez Jego wstawiennictwo polecać Panu Bogu nasze miasto prosząc o opiekę nad nim. Jest to również dzień Imienin naszego ks. Michała, któremu już teraz składamy najserdeczniejsze życzenia.

w środę, 30 września- wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła – tłumacza na język łaciński Pisma Świętego tzw. Wulgata;

w czwartek, 1 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

w piątek, 2 października - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów – podziękujmy w tym dniu Panu Bogu, że każdemu z nas dał Anioła Stróża, aby nas strzegł na drogach naszego życia;

4 października, w kalendarzu liturgicznym mamy wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – święto patronalne Sióstr Honoratek pracujących w naszej parafii. W tym roku ze względu na pierwszeństwo niedzieli jest ono pominięte. Jednak pomimo tego Siostry i młodzież naszej parafii zapraszają w niedzielę, po wieczornej Mszy św., na specjalne nabożeństwo do św. Franciszka tzw. Transitus.

W niedzielę rozpoczyna się również w Kościele Tydzień Miłosierdzia. W którym w sposób szczególny pragniemy pamiętać o ubogich. W związku z tym ofiary zbierane w przyszłą niedziele na tacę będą przeznaczone na CARITAS.

We czwartek rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony w sposób szczególny modlitwie różańcowej. Różaniec Święty będziemy odmawiać wspólnie w naszej konkatedrze rano po Mszy św. o godz. 7:30 oraz wieczorem po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, Niech nie zabraknie na tych nabożeństwach dzieci i młodzieży. Kto nie może przyjść do kościoła niech wspólnie z rodziną odmawia Różaniec w domu.

Przypominamy przy okazji, że za wspólne odmówienie jednej części różańca w kościele czy w gronie rodziny można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

a)     Spowiedź sakramentalna (lub stan laski uświęcającej),

b)    Komunia święta,

c)     Modlitwa według intencji papieża (przynajmniej jeden raz Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo).

     Do uzyskania odpustu zupełnego konieczne jest także wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.

W tym tygodniu wypadają również I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Po wieczornej Mszy św. w te dni odbędą się stosowne nabożeństwa adoracyjne w kolejności: o powołania kapłańskie i zakonne, wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa i do Niepokalanego Serca Maryi. W niedzielę po Mszach św. o godz. 10:00 i 14:00 adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy.

Przypominamy i zarazem prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych, jakie obowiązują w naszym kościele. Bardzo prosimy, w miarę możliwości, o wybieranie tych Mszy św., na których jest mniejsza liczna wiernych, aby w ten sposób zachować dystans. Prosimy też o używanie masek zasłaniających usta i nos ewentualnie przyłbic.

Zbliża się miesiąc listopad, który w tradycji Kościoła jest poświęcony szczególnej modlitewnej pamięci o zmarłych. Można już składać w zakrystii imiona naszych zmarłych tzw. „Wypominki”, za których przez cały miesiąc listopad będzie odprawiana Msza św. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie na kartkach imion swoich zmarłych!

Przypominamy, że po kilkuletniej przerwie chcemy reaktywować Chór Polski w naszej parafii. Zapraszamy więc chętnych, którzy chcą swoim śpiewem chwalić Pana Boga. Chętni, proszeni są, aby zgłosili się albo bezpośrednio do naszej p. organistki Krystyny, albo do mnie w zakrystii. Do odważnych świat należy. Zapraszamy!

Dziękujemy wszystkim, Ofiarodawcom i Dobrodziejom którzy modlitewnie i finansowo wspierają naszą świątynię. Bóg zapłać! W dalszym ciągu prosimy, w miarę Waszych możliwości, o finansowe wsparcie toczących się remontów naszej świątyni.

 

PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA PAŹDZIERNIK

Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

 

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny.

 

Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

 
Powrót do treści | Wróć do menu głównego