Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19 kwietnia 2020 r. 

Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która jednocześnie kończy oktawę Wielkanocy. Sam Pan Jezus chciał tego Święta. Objawiając się św. Siostrze Faustynie Kowalskiej powiedział: W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Jak nigdy dotąd cały świat i nasza Ojczyzna potrzebują Bożego Miłosierdzia. Dlatego zachęcamy do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia w domach. Odmawiając ją przepraszajmy za grzechy nasze i całego świata oraz prośmy Boga pełnego miłosierdzia o ustanie epidemii koronawirusa.

Przypominamy, że Msze św. transmitowane są codziennie:

·         poranne w tygodniu o 7:30 i 9:00 na kanale YouTube a wieczorna przez telewizję EWTN

·         w niedzielę Msza św. o godz. 7:30 i 18:00 na YouTubie, a suma o godz. 10:00 przez EWTN

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

·         w czwartek wspomnienie św. Jerzego, męczennika oraz  św. Wojciecha, biskupa i męczennika – Głównego Patrona Polski

·         w sobotę Święto św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień, w którym zgodnie z tradycją modlimy się dobre urodzaje. Jednak aby był dobry urodzaj najpierw potrzebny jest deszcz, którego tak bardzo brakuje. Dlatego w tym dniu po Mszach św. będziemy się modlić o deszcz i obfite plony.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów, a przede wszystkim zdrowia.

Pragniemy przypomnieć, że każdego dnia nasza konkatedra jest otwarta od godziny 10:00 do 17:00. Trwa okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Zachęcamy do skorzystania z tych sakramentów. Księża będą dyżurować i na Was czekać. Do sakramentu spowiedzi prosimy przychodzić w maskach i zachować odpowiednią odległość pomiędzy sobą. Według nowych przepisów w świątyni nie może znajdować się więcej niż dwie osoby!

W tym roku, w związku z panującą sytuacją kwarantanny i zagrożenia epidemiologicznego, nie będzie tradycyjnych nabożeństw na naszych cmentarzach. Za zmarłych w przyszłą niedzielę o godz. 10:00 zostanie oprawiona Msza św. Imiona zmarłych prosimy przesyłać na e-mail parafii st.alexander.kiev@gmail.com lub można przynieść spisane na kartce do kościoła i zostawić u dyżurującego księdza. Tak samo można zrobić z ofiarą albo przelać na konto parafialne albo zostawić u księdza.

Czas kwarantanny jest trudnym czasem dla nas wszystkich. Także i dla naszej parafii, która znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Dlatego pragniemy z serca podziękować tym, którzy już odpowiedzieli na nasz apel, poczuli się do odpowiedzialności i udzielili parafii wsparcia. Dziękujemy za ofiary pieniężne, za przynoszone artykuły spożywcze, płyn dezynfekcyjny i maski ochronne, które możemy przekazać najbardziej potrzebującym. Jednocześnie w dalszym ciągu  prosimy o modlitewne i finansowe wsparcie. Ofiary na utrzymanie parafii można składać do skarbony znajdującej się w kościele lub przelać na konto bankowe parafii, którego numer podany jest na stronie internetowej parafii w zakładce „kontakty”. W tytule wpłaty prosimy wpisać „ofiara na kościół”. Bardzo prosimy o zrozumienie dla trudnej sytuacji parafii i jeszcze raz dziękujemy za wszelkie ofiary.

Dziękujemy również tym wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Liturgii Wielkiego Tygodnia i samych Świąt Paschalnych. Podziękowania kierujemy przede wszystkim do naszych Sióstr zakonnych za wykonanie pięknych dekoracji, do Chóru Parafialnego, tych którzy zabezpieczali transmisje telewizyjne oraz do Rycerzy Kolumba, którzy na tyle ile pozwalają to obecne ograniczenia starali się uświetnić liturgię  przynajmniej Niedzieli Wielkanocnej. Bóg zapłać!

W związku z epidemią koronawirusa, jaka opanowała cały świat przypominamy o zachowywaniu zasad higieny. Starsze osoby zachęcamy do pozostania w domach! Nasze kontakty z innymi ograniczmy do niezbędnego minimum. Jednocześnie pamiętajmy o sile modlitwy, która jest w stanie pokonać wszelkie zło. Dlatego zachęcamy do wzmożonej modlitwy: „Od powietrza, głodu, ognia i wojny. Wybaw nas Panie!”

 

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Jako kapłani posługujący w konkatedrze św. Aleksandra codziennie pamiętamy o Was w naszych modlitwach.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego