Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020 r. 

Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. W tym tygodniu od poniedziałku do środy w sposób szczególny podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się o dobry urodzaj oraz za te regiony świata gdzie panuje głód. Jest to dobra okazja aby przypomnieć sobie o szacunku dla chleba i pożywienia, którego tak wiele wyrzucamy do śmieci. Nie zapominajmy, że to są Boże dary!

Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiane są w naszym kościele po mszach św. o godz. 9:00 (w j. polskim) i o godz. 18:00 (w j. ukraińskim). Podczas nabożeństw, w krótkich czytankach, rozważamy poszczególne wezwania Litanii Loretańskiej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach za pomocą środków masowego przekazu.

Przypominamy, że Msze św. z naszego kościoła transmitowane są codziennie:

  • poranne w tygodniu o 7:30 i 9:00 na kanale YouTube a wieczorna o godz. 18:00 przez telewizję EWTN

  • w niedzielę Msza św. o godz. 7:30 i 18:00 na YouTubie. Suma o godz. 10:00 przez „EWTN oraz jeszcze jedna transmisja Mszy św. o godz. 12:30 na kanale „EWTN” i „UA-Perszyj”.

W poniedziałek 18 maja przypada 100. Rocznica urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Uroczystą Mszę św. dziękczynną o godz. 18:00 oprawi nasz ks. bp Witalij Krzywicki. Jak każdego dnia będzie ona transmitowana przez telewizję EWTN. Zapraszamy do duchowej łączności.

W czwartek 21 maja obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane jak w tygodniu: 7:30; 9:00 i 18:00.

W piątek 22 maja rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Będziemy ją odmawiać po Mszach św. o godz. 9:00 i 18:00. Zachęcamy również do odmawiania jej prywatnie w rodzinach.

Przypominamy, że według obecnie obowiązujących drakońskich przepisów w kościele podczas Mszy św. może być 10 osób. Zapraszamy więc w dni powszednie na Msze św. zwłaszcza poranne, podczas których nigdy (nawet poza czasem kwarantann) nie ma więcej niż 10 osób.

W piątek w kalendarzu liturgicznym Kościoła mamy wspomnienie dowolne św. Rity z Cascii. Jest Ona patronką żon-matek, które heroicznie budują jedność w rodzinie, zwłaszcza gdy ich mężowie są mało odpowiedzialni i niełatwi w kontakcie. Do niej wierni zwracają się z prośbą w sprawach beznadziejnych.

Informujemy, że nasza konkatedra jest otwarta od godziny 10:00 do 17:00. Trwa okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Zachęcamy do skorzystania z tych sakramentów. Księża będą dyżurować i na Was czekać. Do sakramentu spowiedzi prosimy przychodzić w maskach i zachować odpowiednią odległość pomiędzy sobą. Według nowych przepisów w świątyni nie może znajdować się więcej niż dwie osoby!

Czas kwarantanny jest trudnym czasem dla nas wszystkich. Także i dla naszej parafii, która znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Dlatego pragniemy z serca podziękować tym, którzy już odpowiedzieli na nasz apel, poczuli się do odpowiedzialności i udzielili parafii wsparcia. Jednocześnie w dalszym ciągu  prosimy o modlitewne i finansowe wsparcie. Ofiary na utrzymanie parafii można składać do skarbony znajdującej się w kościele lub przelać na konto bankowe parafii, którego numer podany jest na stronie internetowej parafii w zakładce „kontakty”. W tytule wpłaty prosimy wpisać „ofiara na kościół”. Bardzo prosimy o zrozumienie dla trudnej sytuacji parafii i jeszcze raz dziękujemy za wszelkie ofiary.

Przypominamy, że za zmarłych modlimy się w każdy poniedziałek na Mszy św. o godz. 9:00 i 18:00. Imiona zmarłych prosimy przesyłać na e-mail parafii st.alexander.kiev@gmail.com lub można przynieść spisane na kartce do kościoła i zostawić u dyżurującego księdza. Tak samo można zrobić z ofiarą albo przelać na konto parafialne albo zostawić u księdza.

Msza św. zbiorowa za żywych jest odprawiana w każdy piątek o godz. 9:00 i 18:00 intencje składamy analogicznie jak na Msze za zmarłych.

 

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Jako kapłani posługujący w konkatedrze św. Aleksandra codziennie pamiętamy o Was w naszych modlitwach.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego