Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7 czerwca 2020 r. 

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uwielbiamy Jednego Boga obecnego w Trzech Osobach. Istnienie Trójcy Świętej jest dogmatem naszej wiary. Dogmatem, którego naszym ludzkim rozumem nie jesteśmy w stanie pojąć i dlatego jedyne co możemy zrobić, to trwać w uwielbieniu i adoracji.

Trwa czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w naszym kościele po Mszach św. o godz. 9:00 (w j. polskim) i o godz. 18:00 (w j. ukraińskim). Podczas nabożeństw, w krótkich czytankach, rozważamy poszczególne wezwania Litanii Najśw. Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach w kościele, a kto nie może niech odmawia Litanię w swoich rodzinach.

Przypominamy, że zmienił się rozkład Mszy św. niedzielnych w naszej konkatedrze. Praktycznie wracamy do normalnego porządku z pewnymi modyfikacjami:

  • 7:30 i 14:00 w języku polskim (Msza św. o godz. 7:30 będzie transmitowana YouTube)

  • 8.45 w języku angielskim

  • 10.00, 12.30 w j. ukraińskim (transmitowane na EWTN, 5 Канал і UA Перший),

  • 16.30 w języku rosyjskim

  • 18.00 w języku ukraińskim (transmitowana na  YouTube)

W ciągu tygodnie Msze św. będą odprawiane według normalnego porządku jak dotychczas.

Pomimo nadal istniejących limitów, zachęcamy do uczestniczenia we Mszach św. już w naszej świątyni. Wybierajmy te Msze św. na których nie ma wielu wiernych, aby dotrzymywać się obowiązujących przepisów. Przypominamy o obowiązku używania masek ochronnych i zachowania odległości między sobą nim. 2 m.

W następną niedzielę 14 czerwca, w Uroczystość Najświętszych Ciała i Krwi Chrystusa, w naszej konkatedrze o godz. 10:00 zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Wszyscy zainteresowani tym tematem proszeni są o zgłaszanie się do s. Ireny, która te kwestie nadzoruje. Prosimy również, aby ze względu na nadal panujące ograniczenia, nasi Parafianie wybrali się na Msze św. na inne godziny.

W czwartek obchodzimy obowiązkowe wspomnienie św. Barnaby Apostoła.

W sobotę obowiązkowe wspomnienie św. Antoniego z Padwy, patrona ubogich oraz ludzi i rzeczy zagubionych. Polecajmy przemożnemu wstawiennictwu tego Świętego zwłaszcza ludzi, którzy pogubili się na ścieżkach swego życia i wiary.

Na sobotę 13 czerwca przypada również nasze comiesięczne nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej. Znowu możemy zgromadzić się przed Jej figurą w naszym kościele. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, które rozpocznie się jak zwykle po wieczornej Mszy św. Nie zapomnijmy zabrać ze sobą świece.

Następna niedziela to Uroczystość Najświętszych Ciała i Krwi Chrystusa. Niestety nie możemy w tym roku wyjść na ulice naszego miasta z tradycyjnej procesji. Dlatego po Mszach św. o godz. 7:30, 10:00 i 14:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu podczas której chcemy podziękować Chrystusowie, że zechciał zostać wśród nas pod postaciami Chleba i Wina.

Czas kwarantanny jest trudnym czasem dla nas wszystkich. Także i dla naszej parafii, która znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Dlatego pragniemy z serca podziękować tym, którzy już odpowiedzieli na nasz apel, poczuli się do odpowiedzialności i udzielili parafii wsparcia. Jednocześnie w dalszym ciągu  prosimy o modlitewne i finansowe wsparcie. Ofiary na utrzymanie parafii można składać do skarbony znajdującej się w kościele lub przelać na konto bankowe parafii, którego numer podany jest na stronie internetowej parafii w zakładce „kontakty”. W tytule wpłaty prosimy wpisać „ofiara na kościół”. Bardzo prosimy o zrozumienie dla trudnej sytuacji parafii i jeszcze raz dziękujemy za wszelkie ofiary.

 

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Jako kapłani posługujący w konkatedrze św. Aleksandra codziennie pamiętamy o Was w naszych modlitwach.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego