Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Uroczystość Najświętszych Ciała i Krwi Chrystusa

 14 czerwca 2020 r. 

Przeżywamy Uroczystość Najświętszych Ciała i Krwi Chrystusa. Ze względu na panująca pandemię nie możemy w tym roku wyjść na ulice naszego miasta z Chrystusem Eucharystycznym w tradycyjnej procesji. Dlatego po Mszach św. o godz. 7:30; 10:00 i 14:00 w adoracji „padniemy na kolana, jako lud czcią przejęty, aby uwielbiać swego Pana – Święty, Święty, Święty”.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10:00 grupa dorosłych i młodzieży przyjmie sakrament bierzmowania. Prośmy o wylanie na nich Darów św., aby umocnieni tym sakramentem, zwłaszcza we współczesnym świecie, dawali mężne świadectwo swojej wiary i chrześcijańskiego życia.

Przypominamy, że zmienił się rozkład Mszy św. niedzielnych w naszej konkatedrze. Praktycznie wracamy do normalnego porządku z pewnymi modyfikacjami:

  • 7:30 i 14:00 w języku polskim (Msza św. o godz. 7:30 będzie transmitowana YouTube)

  • 8.45 w języku angielskim

  • 10.00, 12.30 w j. ukraińskim (transmitowane na EWTN, 5 Канал і UA Перший),

  • 16.30 w języku rosyjskim

  • 18.00 w języku ukraińskim (transmitowana na  YouTube)

W ciągu tygodnie Msze św. będą odprawiane według normalnego porządku jak dotychczas.

Zachęcamy już do normalnej praktyki uczestnictwa we Mszach św. osobiście, a nie tylko za pomocą środków masowego przekazu. Wybierajmy te Msze św. na których nie ma wielu wiernych, aby dotrzymywać się obowiązujących przepisów kwarantanny. Przypominamy o obowiązku używania masek ochronnych i zachowania odległości między sobą nim. 2 m. Wykażmy się dyscypliną i pamiętajmy, że ponosimy odpowiedzialność za zdrowie swoje i innych ludzi!

W środę obchodzimy dowolne wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, opiekuna ubogich. Przez Jego wstawiennictwo chcemy polecać wszystkich ubogich naszego miasta, a także tych, którzy w tym trudnym czasie pandemii spieszą im z pomocą, a zwłaszcza pracowników naszej CARITAS.

W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W akcie wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa chcemy przepraszać za wszelkie zniewagi jakich doznaje to Boskie Serce. Za odmówienie tego aktu można w tym dniu uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z racji na uroczystość nie ma w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (postu).

Tak jak w piątek będziemy czcić Najśw. Serce Syna Bożego, tak w sobotę oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Jego Matki. Wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny jest patronalnym świętem Sióstr Honoratek, które pracują w naszej parafii. W tym szczególnym dniu otoczmy Je naszą wdzięczną modlitwą za ich posługę w naszej wspólnocie i prośmy o liczne powołania zakonne do ich zgromadzenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii modlitewnie i finansowo wspierają naszą świątynię. Bóg zapłać! W dalszym ciągu prosimy, w miarę Waszych możliwości, o finansowe wsparcie. Tym bardziej, że kontynuujemy remonty, których nie możemy przerwać.  Ofiary na utrzymanie parafii można składać do skarbony znajdującej się w kościele lub przelać na konto bankowe parafii, którego numer podany jest na stronie internetowej parafii w zakładce „kontakty”. W tytule wpłaty prosimy wpisać „ofiara na kościół”. Bardzo prosimy o zrozumienie dla trudnej sytuacji parafii i jeszcze raz dziękujemy za wszelkie ofiary.

 

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Jako kapłani posługujący w konkatedrze św. Aleksandra codziennie pamiętamy o Was w naszych modlitwach.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego