Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XII Niedziela Zwykła - 14 czerwca 2020 r. 

Rozpoczął się już czas urlopów i wakacyjnego odpoczynku, jakże inny od poprzednich lat. Poluzowane zostały zasady kwarantanny, jednak nie zapominajmy, że epidemia się nie skończyła i nadal zbiera swoje śmiercionośne żniwo! Zachowujmy roztropność i nie zapominajmy o środkach ostrożności. Pośród wakacyjnych podróży i wypoczynku, choć w tym roku znacznie ograniczonych, nie zapominajmy o codziennej modlitwie i uczestnictwie we Mszy św.

Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w naszym kościele po Mszach św. o godz. 9:00 (w j. polskim) i o godz. 18:00 (w j. ukraińskim). Podczas nabożeństw, w krótkich czytankach, rozważamy poszczególne wezwania Litanii Najśw. Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach w kościele, a kto nie może niech odmawia Litanię w swoich rodzinach. Nad wezwaniami Litanii możemy również rozważać w naszych domach. Są one każdego dnia zamieszczane na profilu naszego Duszpasterstwa na Facebooku oraz w całości dostępne są TUTAJ

Przypominamy, że zmienił się rozkład Mszy św. niedzielnych w naszej konkatedrze. Praktycznie wracamy do normalnego porządku z pewnymi modyfikacjami:

  • 7:30 i 14:00 w języku polskim (Msza św. o godz. 7:30 będzie transmitowana YouTube)

  • 8.45 w języku angielskim

  • 10.00, 12.30 w j. ukraińskim (transmitowane na EWTN і UA Перший),

  • 16.30 w języku rosyjskim

  • 18.00 w języku ukraińskim (transmitowana na  YouTube)

W ciągu tygodnie Msze św. będą odprawiane według normalnego porządku jak dotychczas.

Zachęcamy już do normalnej praktyki uczestnictwa we Mszach św. osobiście, a nie tylko za pomocą środków masowego przekazu. Wybierajmy te Msze św. na których nie ma wielu wiernych, aby dotrzymywać się obowiązujących przepisów kwarantanny. Przypominamy o obowiązku używania masek ochronnych i zachowania odległości między sobą nim. 1,5 m. Wykażmy się dyscypliną, nie lekceważmy tych zasad i pamiętajmy, że ponosimy odpowiedzialność za zdrowie swoje i innych ludzi!

W poniedziałek obchodzimy dowolne wspomnienie świętych męczenników Jana Fishera, biskupa, i Tomasza More'a. Ten ostatni, św. Tomasz jest patronem mężów stanu i polityków. Przez jego wstawiennictwo będziemy w tym dniu szczególnie modlić się za wszystkich sprawujących władze w naszym kraju o ducha pokory i służby dla dobra narodu, a nie dla własnych korzyści.

W środę obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień imienin naszego Biskupa – seniora Jana Purwińskiego oraz 3 rocznica święceń biskupich naszego Biskupa Ordynariusza Vitalilia Krzywickiego. Obu hierarchów otoczmy w tym dniu nasza modlitwą

W piątek dowolne wspomnienie św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, lwowskiego „Ojca ubogich”, „Księdza dziadów”. Tym czym dla Krakowa był wspominany w minionym tygodniu św. Brat Albert Chmielowski, tym dla Lwowa był św. ks. Zygmunt Gorazdowski. Warto tez wiedzieć, że to właśnie temu świętemu zawdzięczamy uroczyste i wspólnotowe przeżywanie I Komunii św. dzieci, które on wprowadził. Przez Jego wstawiennictwo chcemy polecać wszystkich ubogich naszego miasta, a także tych, którzy w tym trudnym czasie pandemii spieszą im z pomocą, a zwłaszcza pracowników naszej CARITAS.

W sobotę o godz. 11:00 w naszej konkatedrze jeden z kleryków naszego WSD w Worzelu Mikołaj Pantus przyjmie święcenia diakonatu. Otoczmy go naszą modlitwa polecając jego diakońską posługę Chrystusowi Dobremu Pasterzowi.

Dziękujemy wszystkim, Ofiarodawcom i Dobrodziejom którzy modlitewnie i finansowo wspierają naszą świątynię. Bóg zapłać! W dalszym ciągu prosimy, w miarę Waszych możliwości, o finansowe wsparcie. Tym bardziej, że kontynuujemy remonty, których nie możemy przerwać.  Ofiary na utrzymanie parafii można składać na tacę lub przelać na konto bankowe parafii, którego numer podany jest na stronie internetowej parafii w zakładce „kontakty”. W tytule wpłaty prosimy wpisać „ofiara na kościół”. Bardzo prosimy o zrozumienie dla trudnej sytuacji parafii i jeszcze raz dziękujemy za wszelkie ofiary.

 

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Jako kapłani posługujący w konkatedrze św. Aleksandra codziennie pamiętamy o Was w naszych modlitwach.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego