Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XIII Niedziela Zwykła - 28 czerwca 2020 r. 

W ufnej modlitwie zwracamy się do Boga z prośbą o dobrą pogodę. Jak wiemy wiele miejscowości w Ukrainie w wyniku ulewnych deszczów uległo podtopieniom. Wystąpiły ze swoich koryt rzeki i strumienie. Nie może ta sytuacja być nam obojętna. Dlatego prosimy Boga, aby zachował nas i naszych braci i siostry od takich kataklizmów.

To już ostatnie dni czerwca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które w naszym kościele odprawiane są po Mszach św. o godz. 9:00 (w j. polskim) i o godz. 18:00 (w j. ukraińskim).

Przypominamy, że zmienił się rozkład Mszy św. niedzielnych w naszej konkatedrze. Praktycznie wracamy do normalnego porządku z pewnymi modyfikacjami:

  • 7:30 i 14:00 w języku polskim (Msza św. o godz. 7:30 będzie transmitowana YouTube)

  • 8.45 w języku angielskim

  • 10.00, 12.30 w j. ukraińskim (transmitowane na EWTN і UA Перший),

  • 16.30 w języku rosyjskim

  • 18.00 w języku ukraińskim (transmitowana na  YouTube)

W ciągu tygodnie Msze św. będą odprawiane według normalnego porządku jak dotychczas.

Zachęcamy już do normalnej praktyki uczestnictwa we Mszach św. osobiście, a nie tylko za pomocą środków masowego przekazu. Jednocześnie przypominamy i prosimy, w dalszym ciągu obowiązuje nakaz używania masek ochronnych i zachowania odległości między sobą nim. 1,5 m. Wykażmy się dyscypliną, nie lekceważmy tych zasad i pamiętajmy, że ponosimy odpowiedzialność za zdrowie swoje i innych ludzi!

W poniedziałek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu można otrzymać odpust zupełny (pod zwykłymi warunkami) za pobożne posługiwanie się dewocjonaliami poświęconymi przez Papieża albo Biskupa. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na utrzymanie i działalność Stolicy Apostolskiej.

W piątek Święto św. Tomasza Apostoła.

W tym tygodniu przypadają również comiesięczne dni naszej duchownej odnowy: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni po wieczornej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy: w czwartek o powołania kapłańskiej i zakonne, w piątek do Najśw. Serca Pana Jezusa i w sobotę do Niepokalanego Serca NMP.  Następna niedziela, to niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 10:00 i 14:00 – Adoracja Najśw. Sakramentu

W sobotę 4 lipca grupa aktywistów kijowskich polskich organizacji ZPU „Pomocna dłoń” przy wsparciu naszego Duszpasterstwa organizuje sprzątanie polskiej części cmentarza na Bajkowym „Ocalmy mogiły przodków od zapomnienia”. Takie sprzątanie zazwyczaj odbywało się przed Wielkanocą. W tym roku ze względu na pandemią było to niemożliwe. Zachęcamy do udziału w tym przedsięwzięciu, które jest zarazem uczynkiem miłosierdzia względem naszych przodków. Początek o godz. 12:00. Zbiórka przy katolickiej „polskiej” bramie Cmentarza Bajkowa.

Dziękujemy wszystkim, Ofiarodawcom i Dobrodziejom którzy modlitewnie i finansowo wspierają naszą świątynię. Bóg zapłać! W dalszym ciągu prosimy, w miarę Waszych możliwości, o finansowe wsparcie. Tym bardziej, że kontynuujemy remonty, których nie możemy przerwać.  Ofiary na utrzymanie parafii można składać na tacę lub przelać na konto bankowe parafii, którego numer podany jest na stronie internetowej parafii w zakładce „kontakty”. W tytule wpłaty prosimy wpisać „ofiara na kościół”. Bardzo prosimy o zrozumienie dla trudnej sytuacji parafii i jeszcze raz dziękujemy za wszelkie ofiary.

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Jako kapłani posługujący w konkatedrze św. Aleksandra codziennie pamiętamy o Was w naszych modlitwach.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego