Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XIV Niedziela Zwykła - 5 lipca 2020 r. 

Rozpoczęliśmy lipiec, który w tradycji Kościoła jest poświęcony czci Najdroższej Krwi Chrystusa. Nabożeństwo to wydaje się być trochę zapomniane w Kościele. W związku z tym codziennie po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiali Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa. Zachęcamy również do jej odmawiania prywatnie w waszych rodzinach.

Zachęcamy już do normalnej praktyki uczestnictwa we Mszach św. osobiście, a nie tylko za pomocą środków masowego przekazu. Jednocześnie przypominamy i prosimy, w dalszym ciągu obowiązuje nakaz używania masek ochronnych i zachowania odległości między sobą nim. 1,5 m. Wykażmy się dyscypliną, nie lekceważmy tych zasad i pamiętajmy, że ponosimy odpowiedzialność za zdrowie swoje i innych ludzi!

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek dowolne wspomnienie św. Marii Goretii, dziewicy. Młodej dziewczyny, która oddała swoje życie w obronie swojej czystości. W tym dniu będziemy się modlić w sposób szczególny za wszystkie dziewczęta, aby szanowały swoje dziewictwo jako największy skarb, który mogą ofiarować swojemu przyszłemu mężowi.

- we wtorek 7 lipca rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Berdyczowskiej – Głównej Patronki naszej diecezji, która przypada 16 lipca. Będziemy ja odmawiać po Mszach św. o godz. 9:00 i 18:00. Zachęcamy do włączenia się w tę nowennę także w Waszych rodzinach.

- w środę dowolne wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

- w sobotę Święto św. Benedykta, opata – Patrona Europy.

Drodzy Parafianie! W naszej parafii prowadzona jest zbiórka na odnowienie pomników: jednego z proboszczów naszej parafii ks. Cyryla Krzyżanowskiej, który pełnił tę funkcję w XIX w. oraz pierwszego starosty naszej parafii, który wydatnie przyczynił się do zwrotu świątyni i jej późniejszej odbudowy p. Władysława Zawadzkiego oraz jego rodziców. Wszystkie informacje i numer konta są wywieszone na tablicy ogłoszeń. Wszystkich już teraz składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wsparcie tej inicjatywy.

Prowadzona jest zbiórka podpisów pod petycją do Władz Ukrainy o ustawowy zakaz niemoralnej i barbarzyńskiej praktyki handlu dziećmi, czyli tzw. matek surogatek. Link do tej petycji znajduje się na naszej parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do jej podpisywania.

Wspólnota „Tabor” zaprasza do współpracy śpiewaków, ale także tych, którzy grają na instrumentach. Dokładna informacja i telefony kontaktowe umieszczone są na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Boga przez śpiew i muzykę!

W imieniu Duszpasterstwa Polaków oraz aktywistów kijowskich polskich organizacji ZPU „Pomocna dłoń” dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w akcji sprzątania polskiej części cmentarza na Bajkowym. Bóg zapłać!

Dziękujemy wszystkim, Ofiarodawcom i Dobrodziejom którzy modlitewnie i finansowo wspierają naszą świątynię. Bóg zapłać! W dalszym ciągu prosimy, w miarę Waszych możliwości, o finansowe wsparcie. Tym bardziej, że kontynuujemy remonty, których nie możemy przerwać.  Ofiary na utrzymanie parafii można składać na tacę lub przelać na konto bankowe parafii, którego numer podany jest na stronie internetowej parafii w zakładce „kontakty”. W tytule wpłaty prosimy wpisać „ofiara na kościół”. Bardzo prosimy o zrozumienie dla trudnej sytuacji parafii i jeszcze raz dziękujemy za wszelkie ofiary.

 

PAPIESKA INTENCJA MODLITWY NA LIPIEC

Módlmy się, aby dzisiejszym rodzinom towarzyszyły: miłość, szacunek oraz rada.

 

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Jako kapłani posługujący w konkatedrze św. Aleksandra codziennie pamiętamy o Was w naszych modlitwach.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego