Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XV Niedziela Zwykła - 12 lipca 2020 r. 

Trwa Nowenna przygotowująca nas do głównej, patronalnej uroczystości naszej kijowsko-żytomierskiej diecezji – Matki Bożej Berdyczowskiej. Nowennę odmawiamy codziennie, do 15 lipca, po Mszach św. o godz. 9:00 i 18:00. Zachęcamy do odmawiania jej w Waszych domach. Tekst Nowenny jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii (Duszpasterstwa Polaków).

W samą Uroczystość MB Berdyczowskiej w czwartek 16 lipca Msze św. w naszej konkatedrze będą odprawiane jak w dzień powszedni: 7:30, 9:00 i 18:00.

Główne uroczystości w Sanktuarium MB w Berdyczowie odbędą się w dniach 18 i 19 lipca. Ze względu na panująca pandemię nie będą organizowane w tym roku tradycyjne pielgrzymki, a wiernych prosimy o śledzenie tych uroczystości za pomocą katolickiej telewizji EWTN. Udział wiernych w uroczystościach w Berdyczowie też będzie ograniczony.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek 13 lipca przypada nasze comiesięczne nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej, które będzie połączone z Nowenną do MB Berdyczowskiej. Zapraszamy do licznego udziału i przypominamy o zabraniu ze sobą świec. Nabożeństwo odbędzie się po Mszy św. wieczornej.

-  w środę obowiązkowe wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

Trwają wakacje, czas wypoczynku i urlopów. Nie ma jednak wakacji od coniedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwy. Przypominamy również, że każda świątynia jest miejscem świętym i dlatego obowiązuje w niej godny i skromny stój. Czymś niewłaściwym i godzącym w świętość tego miejsca jest przychodzenie do kościoła w z odkrytymi ramionami czy w szortach. Przypomnijmy sobie słowa Chrystusa z przypowieści i co spotkało tego, kto wszedł na ucztę niewłaściwie ubrany: »Przyjacielu, jakże tu wszedłeś, nie mając stroju weselnego?«

Dziękujemy wszystkim, Ofiarodawcom i Dobrodziejom którzy modlitewnie i finansowo wspierają naszą świątynię. Bóg zapłać! W dalszym ciągu prosimy, w miarę Waszych możliwości, o finansowe wsparcie. Tym bardziej, że kontynuujemy remonty, których nie możemy przerwać.  Ofiary na utrzymanie parafii można składać na tacę lub przelać na konto bankowe parafii, którego numer podany jest na stronie internetowej parafii w zakładce „kontakty”. W tytule wpłaty prosimy wpisać „ofiara na kościół”. Bardzo prosimy o zrozumienie dla trudnej sytuacji parafii i jeszcze raz dziękujemy za wszelkie ofiary.

 

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Jako kapłani posługujący w konkatedrze św. Aleksandra codziennie pamiętamy o Was w naszych modlitwach.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego