Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XVI Niedziela Zwykła - 19 lipca 2020 r. 

Trwają wakacje, czas zasłużonego wypoczynku i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma wakacji od coniedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwy. Jest to dobry czas, aby sięgnąć po dobra książkę religijną czy oglądać wartościowy film, aby w ten sposób pogłębić swoją wiarę. Przypominamy również, że każda świątynia jest miejscem świętym i dlatego obowiązuje w niej godny i skromny stój. Czymś niewłaściwym i godzącym w świętość tego miejsca jest przychodzenie do kościoła w z odkrytymi ramionami czy w szortach. Pamiętajmy o tym przychodząc do naszej świątyni czy też nawiedzając inne kościoły i cerkwie podczas swoich wakacyjnych wędrówek.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w środę Święto św. Marii Magdaleny.

- w czwartek Święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy i Patronki Europy

- w piątek obowiązkowe wspomnienie św. Olgi oraz wspomnienie św. Szarbela, kapłana, którego relikwie znajdują się w naszym kościele. W związku z tym po Mszach św. odmówimy krótka modlitwę i będzie możliwość uczczenia Jego relikwii, jednak nie przez ucałowanie (panuje pandemia), ale przez skłon głowy.

- w sobotę Święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. W związku z tym w niedzielę (nie w sobotę) po Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

- w przyszła niedzielę 26 lipca wspominamy św. Joachima i Annę rodziców NMP, jednak ze względu, że jest to niedziela w tym roku to wspomnienie jest pominięte. Nie mniej jednak pamiętajmy w tym dniu o naszych babciach i dziadkach. Okażmy im w tym dniu naszą wdzięczność, a jeśli już odeszli do wieczności to nie zapominajmy o nich w naszych modlitwach.

Wspólnota „Tabor” zaprasza do współpracy śpiewaków, ale także tych, którzy grają na instrumentach. Dokładna informacja i telefony kontaktowe umieszczone są na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Boga przez śpiew i muzykę!

Dziękujemy wszystkim, Ofiarodawcom i Dobrodziejom którzy modlitewnie i finansowo wspierają naszą świątynię. Bóg zapłać! W dalszym ciągu prosimy, w miarę Waszych możliwości, o finansowe wsparcie. Ofiary na utrzymanie parafii można składać na tacę lub przelać na konto bankowe parafii, którego numer podany jest na stronie internetowej parafii w zakładce „kontakty”. W tytule wpłaty prosimy wpisać „ofiara na kościół”. Bardzo prosimy o zrozumienie dla trudnej sytuacji parafii i jeszcze raz dziękujemy za wszelkie ofiary.

 

Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Świętych Patronów.

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Jako kapłani posługujący w konkatedrze św. Aleksandra codziennie pamiętamy o Was w naszych modlitwach.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego