Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XVII Niedziela Zwykła - 26 lipca 2020 r. 

Kończy się powoli lipiec i w tym tygodniu, w sobotę rozpoczyna się sierpień, który w Kościele przyjął się jako miesiąc szczególnej modlitwy o ducha trzeźwości i abstynencji od alkoholu. Dobrze wiemy jak wiele zła w naszych rodzinach, naszym narodzie wyrządzą alkoholizm. Dlatego tym bardziej trzeba się modlić, aby ta prawdziwa plaga alkoholizmu nie zbierała swojego, często śmiercionośnego żniwa. W duchu trzeźwości wychowujmy nasze dzieci i młodzież. Zły to ojciec czy matka, która podleje swojemu dziecku pierwszy kieliszek alkoholu!

Dzisiaj, jak to było zapowiadane, po Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów z racji obchodzonego wczoraj wspomnienia św. Krzysztofa. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Jednocześnie przypominamy, że nawet hektolitry wody święconej i dziesiątki błogosławieństw nie ochronią kierowcy, gdy ten nie będzie przestrzegał przepisów drogowych!

Również dzisiaj w liturgii Kościoła wspominamy św. Joachima i Annę rodziców NMP. Pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach i dziadkach. Okażmy im naszą wdzięczność, a jeśli już odeszli do wieczności to nie zapominajmy o nich w naszych modlitwach.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek obowiązkowe wspomnienie św. Włodzimierza, ewangelizatora Rusi Kijowskiej;

- w środę wspomnienie obowiązkowe św. Marty, patronki wszystkich domowych gospodyń zatroskanych o nasze domy. Okażmy im w tym dniu nasza szczególną wdzięczność, za ich trud i poświęcenie.

- w piątek obowiązkowe wspomnienie św. Ignacego Loyoli, założyciela zakonu jezuitów.

- w sobotę obowiązkowe wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Jest on patronem adwokatów, spowiedników, teologów, zwłaszcza moralistów. Jest to również pierwsza sobota sierpnia. W związku z tym po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP

- Przyszła niedziela 2 sierpnia, to pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszach sw. O godz. 10:00 i 14:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Bardzo prosimy Drodzy Parafianie, o niewychodzenie z kościoła zaraz po błogosławieństwie! Zostańmy na kilka minut adoracji Chrystusa obecnego wśród nas w Najśw. Sakramencie!

- 2 sierpnia w liturgii Kościoła, to wspomnienie MB Anielskiej. W tym dniu we wszystkich kościołach franciszkańskich i parafialnych (a więc i w naszej konkatedrze) można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Aby uzyskać ten odpust należy:

  • pobożnie nawiedzić kościół franciszkański lub parafialny z pragnieniem doświadczenia łaski odpustu zupełnego, o który prosił św. Franciszek z Asyżu,

  • odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary (Wierzę w Boga…),

  • przystąpić do spowiedzi świętej (być w stanie łaski uświęcającej),

  • przyjąć Komunię świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego,

  • wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

W sobotę 1 sierpnia przypada 4 rocznica śmierci pierwszego proboszcza naszej parafii – po czasach komunistycznej niewoli – ks. Jana Krapana, którego zasługa było odzyskanie tej świątyni i jej rekonstrukcja do komunistycznej dewastacji. Zachęcamy do udziału w tym dniu w Mszach św. i ofiarowanie Komunii św. za ś.p. ks. Jana Krapana w duchu wdzięczności za jego pasterska posługę.

Wspólnota „Tabor” zaprasza do współpracy śpiewaków, ale także tych, którzy grają na instrumentach. Dokładna informacja i telefony kontaktowe umieszczone są na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Boga przez śpiew i muzykę!

Dziękujemy wszystkim, Ofiarodawcom i Dobrodziejom którzy modlitewnie i finansowo wspierają naszą świątynię. Bóg zapłać! W dalszym ciągu prosimy, w miarę Waszych możliwości, o finansowe wsparcie. Ofiary na utrzymanie parafii można składać na tacę lub przelać na konto bankowe parafii, którego numer podany jest na stronie internetowej parafii w zakładce „kontakty”. W tytule wpłaty prosimy wpisać „ofiara na kościół”. Bardzo prosimy o zrozumienie dla trudnej sytuacji parafii i jeszcze raz dziękujemy za wszelkie ofiary.

PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA SIERPIEŃ

Módlmy się za wszystkie osoby, które pracują oraz żyją na morzu, łącznie z marynarzami, rybakami oraz ich rodziny.

 

Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Świętych Patronów.

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Jako kapłani posługujący w konkatedrze św. Aleksandra codziennie pamiętamy o Was w naszych modlitwach.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego