Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XVIII Niedziela Zwykła - 2 sierrpnia 2020 r. 

Drodzy Parafianie! Zachęcamy wszystkich do szczególnej abstynencji od napoi alkoholowych w sierpniu. Spożywanie alkoholu nad wodą, podczas podróży wakacyjnych stwarza szczególne zagrożenie dla naszego życia i życia innych ludzi. Zachowajmy umiar, a kto może całkowitą abstynencję i ofiarujmy ją w intencjach wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodziny.

Dzisiaj, choć to niedziela, jednak w kalendarzu wspominamy Matkę Bożą Anielską. We wszystkich kościołach franciszkańskich i parafialnych (a więc i w naszej konkatedrze) możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Aby uzyskać ten odpust należy:

  • pobożnie nawiedzić kościół franciszkański lub parafialny z pragnieniem doświadczenia łaski odpustu zupełnego, o który prosił św. Franciszek z Asyżu,

  • odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary (Wierzę w Boga…),

  • przystąpić do spowiedzi świętej (być w stanie łaski uświęcającej),

  • przyjąć Komunię świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego,

  • wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

Zaraz przed błogosławieństwem odmówimy przypisane modlitwy, abyśmy mogli ten odpust uzyskać. Możemy go ofiarować albo za siebie samych, albo za kogoś innego żyjącego lub za zmarłych. Wzbudźmy w sobie intencję, za kogo chcemy go ofiarować.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek obowiązkowe wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, patrona proboszczów. Pamiętajmy w tym dniu w swoich modlitwach szczególnie o naszym ks. Proboszczu Stanisławie wypraszając dla Niego potrzebne łaski dla kierowania naszą parafialną Owczarnią.

- w czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w tygodniu: 7:30, 9:00 i 18:00. W tym dniu zgodnie z tradycja błogosławimy jabłka i inne owoce, pierwociny tego roku. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca, dlatego po wieczornej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne;

- tak samo i w piątek z racji pierwszego piątku miesiąca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.

- w sobotę obowiązkowe wspomnienie św. Dominika, kapłana, założyciela zakonu oo. Dominikanów. Warto pamiętać, że budowę naszej świątyni rozpoczęli oo. Dominikanie, którzy z Kijowem są ścisłe związani z racji pobytu w naszym mieście św. Jacka Odrowąża – patrona Kijowa i misjonarza Rusi Kijowskiej.

Wspólnota „Tabor” zaprasza do współpracy śpiewaków, ale także tych, którzy grają na instrumentach. Dokładna informacja i telefony kontaktowe umieszczone są na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Boga przez śpiew i muzykę!

Dziękujemy wszystkim, Ofiarodawcom i Dobrodziejom którzy modlitewnie i finansowo wspierają naszą świątynię. Bóg zapłać! W dalszym ciągu prosimy, w miarę Waszych możliwości, o finansowe wsparcie. Ofiary na utrzymanie parafii można składać na tacę lub przelać na konto bankowe parafii, którego numer podany jest na stronie internetowej parafii w zakładce „kontakty”. W tytule wpłaty prosimy wpisać „ofiara na kościół”. Bardzo prosimy o zrozumienie dla trudnej sytuacji parafii i jeszcze raz dziękujemy za wszelkie ofiary.

 

PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA SIERPIEŃ

Módlmy się za wszystkie osoby, które pracują oraz żyją na morzu, łącznie z marynarzami, rybakami oraz ich rodziny.

 

Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Świętych Patronów.

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Jako kapłani posługujący w konkatedrze św. Aleksandra codziennie pamiętamy o Was w naszych modlitwach.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego