Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XX Niedziela Zwykła - 16 sierpnia 2020 r. 

W sobotę w Uroczystość Wniebowzięcia NMP poświęciliśmy zioła, kłosy zbóż i pierwsze płody tegorocznych zbiorów. Przy tej okazji warto zastanowić się jak szanujemy Boże dary? Jak często na naszych śmietnikach można zobaczyć wyrzucony chleb, jedzenie. A przecież każdego dnia modlimy się: „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”. Ludzie w tak wielu krajach cierpią głód. Może lepiej kupić mniej, niż potem wyrzucać?

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek wspomnienie św. Jacka Odrowąża, dominikanina – Apostoła Rusi Kijowskiej i Patrona Kijowa. Nie zapominajmy, że to właśnie Ojcowie dominikanie zapoczątkowali naszą parafię. W tym dniu przez wstawiennictwo św. Jacka w sposób szczególny będziemy modlić się za nasze miasto Kijów i jego mieszkańców, oraz o ustanie pandemii koronawirusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

- w czwartek obowiązkowe wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła – wielkiego czciciela Matki Najświętszej. To on jest autorem tej pięknej modlitwy: „Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa…”

- w piątek obowiązkowe wspomnienie św. Piusa X, papieża – wielkiego czciciela Eucharystii. To dzięki jego decyzji już jako dzieci mogliśmy przystąpić do Pierwszej Komunii św.

- w sobotę obowiązkowe wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Zostało ono wprowadzone przez papieża Piusa XII encykliką "Ad caeli Reginam" (Do Królowej niebios) wydaną 11 października 1954 r., w setną rocznicę ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi. To właśnie wydarzenie ukoronowania Maryi wspominamy w piątej tajemnicy chwalebnej różańca, a we wspomnienie dokonujemy aktu ponowienia poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.

Dziękujemy wszystkim, Ofiarodawcom i Dobrodziejom którzy modlitewnie i finansowo wspierają naszą świątynię. Bóg zapłać! W dalszym ciągu prosimy, w miarę Waszych możliwości, o finansowe wsparcie. Ofiary na utrzymanie parafii można składać na tacę lub przelać na konto bankowe parafii, którego numer podany jest na stronie internetowej parafii w zakładce „kontakty”. W tytule wpłaty prosimy wpisać „ofiara na kościół”. Bardzo prosimy o zrozumienie dla trudnej sytuacji parafii i jeszcze raz dziękujemy za wszelkie ofiary.

 

Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Świętych Patronów.

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Jako kapłani posługujący w konkatedrze św. Aleksandra codziennie pamiętamy o Was w naszych modlitwach.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego