Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXI Niedziela Zwykła - 23 sierpnia 2020 r. 

Jutro 24 sierpnia w Święto św. Bartłomieja Apostoła, obchodzimy 29 rocznicę Niepodległości Ukrainy. Rosyjska agresja i wojna tocząca się na Dombasie najlepiej pokazują nam, że wolność jest darem, który łatwo można utracić, jeśli zabraknie autentycznego patriotyzmu – miłości do Ojczyzny, historii, kultury i języka. Dlatego w tym dniu, przez wstawiennictwo św. Bartłomieja patrona tego dnia oraz przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła i św. Jacka – patronów naszego miasta pragniemy w sposób szczególny modlić się za Ukrainę, prosząc Boga o dar pokoju, wzajemnej zgody oraz o ustanie pandemii koronawirusa. Zachęcamy do licznego udziału we Mszach św. i wspólnej modlitwy.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w środę 26 sierpnia wspomnienie Matki Bożej Częstochowskiej, czczonej nie tylko w Polsce, ale na całym chrześcijańskim Wschodzie jako Patronki Słowian.

- w czwartek obowiązkowe wspomnienie św. Moniki – matki św. Augustyna. Św. Monika jest skuteczną patronką żon i matek, które modlą się o nawrócenie swoich mężów i dzieci. Jest Ona również patronką wielu trudnych spraw i sytuacji bez wyjścia. Zapraszamy w tym dniu na Msze św. zwłaszcza te matki, które cierpią z powodu odejścia od Boga swoich dzieci i mężów. Po Mszach św. będziemy wraz z nimi modlić się do św. Moniki o jej wstawiennictwo przed Bogiem w ich trudnych sprawach.

- w piątek obowiązkowe wspomnienie św. Augustyna, biskupa – jednego z czterech Wielkich Doktorów Kościoła, syna św. Moniki.

- w sobotę obowiązkowe wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – poprzednika Pańskiego

W następną niedzielę 30 sierpnia w naszej konkatedrze pw. św. Aleksandra oraz w katedrze pw. św. Zofii w Żytomierzu obchodzimy UROCZYSTOSĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA. Chcemy złączyć się we wspólnym dziękczynieniu za tych, którzy naszą świątynię wybudowali, potem walczyli o jej zwrot po latach sowieckiej dewastacji, a także tych wszystkich którzy wspierali i nadal wspierają jej remont.

W tym dniu Mszy św. o godz. 10:00 będzie przewodniczył ustępujący Nuncjusz Apostolski Abp Claudio Gugerotti. Będzie to jego Msza św. pożegnalna, gdyż – jak to było ogłaszane – został On naznaczony przez papieża Franciszka Nuncjuszem Apostolskim w Wielkiej Brytanii. Serdecznie zapraszamy, niech nasz liczny udział i modlitwy będą wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Arcybiskupa za Jego posługę w Ukrainie.

Ofiary zbierane w następną niedzielę na tacę są przeznaczone na utrzymanie Kurii Biskupiej naszej Kijowsko-Żytomierskiej diecezji. Bóg zapłać za ofiarność!

Dziękujemy wszystkim, Ofiarodawcom i Dobrodziejom którzy modlitewnie i finansowo wspierają naszą świątynię. Bóg zapłać! W dalszym ciągu prosimy, w miarę Waszych możliwości, o finansowe wsparcie. Ofiary na utrzymanie parafii można składać na tacę lub przelać na konto bankowe parafii, którego numer podany jest na stronie internetowej parafii w zakładce „kontakty”. W tytule wpłaty prosimy wpisać „ofiara na kościół”. Bardzo prosimy o zrozumienie dla trudnej sytuacji parafii i jeszcze raz dziękujemy za wszelkie ofiary.

 

Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Świętych Patronów.

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Jako kapłani posługujący w konkatedrze św. Aleksandra codziennie pamiętamy o Was w naszych modlitwach.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego