Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXII Niedziela Zwykła - 30 sierpnia 2020 r. 

Obchodzimy dzisiaj UROCZYSTOSĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA. Chcemy złączyć się we wspólnym dziękczynieniu za tych, którzy naszą świątynię wybudowali, potem walczyli o jej zwrot po latach sowieckiej dewastacji, a także tych wszystkich którzy wspierali i nadal wspierają jej remont. Nasi przodkowie wybudowali na chwałę Boga tę świątynię i pozostawili ja nam, jako Przybytek Boga. Jest to nasze zadanie abyśmy przekazali ją następnym pokoleniom równie piękną jako świadectwo naszej wiary i miłości do Pana Boga. Pamiętajmy o tym!

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w czwartek obowiązkowe wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego – papieża i doktora Kościoła, reformatora muzyki kościelnej (śpiew gregoriański).

- w sobotę obchodzimy Dzień Pamięci o Tych, którzy cierpieli za wiarę w XX w. Ich pamięci postawiony jest krzyż przed naszą konkatedrą z dzwonem pokoju. W tym dniu będziemy dziękować Bogu za świadectwo ich wiary, tej wiary którą pomimo prześladowań, wywózek na Sybir i do Kazachstanu przekazali młodym pokoleniom.

W tym tygodniu przypadają również dni naszej duchownej odnowy: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu i stosowne modlitwy w czwartek o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek do Najśw. Serca Pana Jezusa i w sobotę wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Do spowiedzi można przystąpić podczas każdej Mszy św.

Następna niedziela to niedziela adoracyjna, pierwsza Niedziela miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszach św. o godz. 10:00 i 14:00. Drodzy Parafianie, trochę jest dziwnym, że trzeba o tym przypominać, ale zostańmy na tych kilka minut adoracji Chrystusa w Najśw. Sakramencie. Czy naprawdę aż tak się nam spieszy, że wielu z Was wychodzi zaraz po błogosławieństwie i nie zostaje na Adorację?

W przyszłą niedzielę 6 września, tak jak to było zapowiadane, odbędzie się poświecenie podręczników i przyborów szkolnych oraz błogosławieństwo uczniów i studentów. Niech nasze młode pokolenia umocnione Bożym błogosławieństwem wkroczą w nowy rok szkolny i akademicki. Rok trudny w cieniu pandemii koronawirusa.

Przy tej okazji przypominamy o obowiązujących w naszej świątyni przepisach sanitarnych (noszenie maseczek i zachowanie dystansu). Nie lekceważmy tego! Pamiętajmy o miłości bliźniego!

Od 9 września (środa) rozpoczną się katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Pierwsza katecheza odbędzie się o godz. 19:30 w salce katechetycznej obok kościoła. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem Biskupów Ukrainy przygotowanie do sakramentu małżeństwa trwa przynajmniej pół roku. Zachęcamy narzeczonych, którzy pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński oraz tych, którzy żyjąc już w cywilnym związku pragną uregulować swoje sprawy małżeńskie wobec Boga i Kościoła.  Katechezy będzie prowadził ks. Kanclerz naszej Kurii Biskupiej Witalij Kwapisz.

Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na utrzymanie Kurii Biskupiej naszej Kijowsko-Żytomierskiej diecezji. Bóg zapłać za ofiarność!

Dziękujemy wszystkim, Ofiarodawcom i Dobrodziejom którzy modlitewnie i finansowo wspierają naszą świątynię. Bóg zapłać! W dalszym ciągu prosimy, w miarę Waszych możliwości, o finansowe wsparcie. Ofiary na utrzymanie parafii można składać na tacę lub przelać na konto bankowe parafii, którego numer podany jest na stronie internetowej parafii w zakładce „kontakty”. W tytule wpłaty prosimy wpisać „ofiara na kościół”. Bardzo prosimy o zrozumienie dla trudnej sytuacji parafii i jeszcze raz dziękujemy za wszelkie ofiary.

 

PAPIESKIE INTENCJE MODLITWY NA WRZESIEŃ

Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Jako kapłani posługujący w konkatedrze św. Aleksandra codziennie pamiętamy o Was w naszych modlitwach.

 
Powrót do treści | Wróć do menu głównego