Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXVII Niedziela Zwykła - 4 października 2020 r. 

Rozpoczęliśmy październik miesiąc Różańca Świętego. Różaniec Święty będziemy odmawiać wspólnie w naszej konkatedrze w dni powszednie rano po Mszy św. o godz. 7:30 oraz wieczorem po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00, a w niedziele po mszy św. o godz. 10:00 i 14:00 (w j. polskim) Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Niech nie zabraknie na tych nabożeństwach dzieci i młodzieży. Kto nie może przyjść do kościoła niech wspólnie z rodziną odmawia Różaniec w domu.

Przypominamy przy okazji, że za wspólne odmówienie jednej części różańca w kościele czy w gronie rodziny można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. W którym w sposób szczególny pragniemy pamiętać o ubogich. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, które – jak zapowiadaliśmy – są przeznaczone na CARITAS.

Przypominamy, że dzisiaj po Mszy św. wieczornej, w związku ze wspomnieniem św. Franciszka z Asyżu, odbędzie się specjalne nabożeństwo tzw. Transitus. Zapraszają na nie serdecznie nasze Siostry Honoratki i młodzież naszej parafii.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek wspomnienie dowolne św. siostry Faustyny Kowalskiej, zakonnicy, Apostołki Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 9:00 i 18:00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia prosząc o Boże Miłosierdzie dla nas i o ustanie pandemii koronawirusa.

W środę, 7 października, obowiązkowe wspomnienie Matki Bożej Królowej Różańca Świętego.

6 października w naszej parafii rozpoczyna się kurs „Alfa” – szczegóły znajdują się na plakacie umieszczonym na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie we wtorek 13 października. Połączone ono będzie z ostatnią w tym roku Procesją Maryjną. Poprowadzi je nasz ks. Biskup Ordynariusz Witalij. Zaprośmy na to nabożeństwo swoich znajomych, nie zapomnijmy zabrać ze sobą świecie i lampiony. Tak jak miesiąc temu prosimy o ofiary na kwiaty, którymi przyozdobimy feletron, na którym poniesiemy figurę Matki Bożej. Ofiary można składać do skarbony umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej. Bóg zapłać!

Przypominamy i zarazem prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych, jakie obowiązują w naszym kościele. Bardzo prosimy, w miarę możliwości, o wybieranie tych Mszy św., na których jest mniejsza liczna wiernych, aby w ten sposób zachować dystans. Prosimy też o używanie masek zasłaniających usta i nos ewentualnie przyłbic.

Zbliża się miesiąc listopad, który w tradycji Kościoła jest poświęcony szczególnej modlitewnej pamięci o zmarłych. Można już składać w zakrystii imiona naszych zmarłych tzw. „Wypominki”, za których przez cały miesiąc listopad będzie odprawiana Msza św. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie na kartkach imion swoich zmarłych!

Przypominamy, że po kilkuletniej przerwie chcemy reaktywować Chór Polski w naszej parafii. Zapraszamy więc chętnych, którzy chcą swoim śpiewem chwalić Pana Boga. Chętni, proszeni są, aby zgłosili się albo bezpośrednio do naszej p. organistki Krystyny, albo do mnie w zakrystii. Do odważnych świat należy. Zapraszamy!

Dziękujemy wszystkim, Ofiarodawcom i Dobrodziejom którzy modlitewnie i finansowo wspierają naszą świątynię. Bóg zapłać! W dalszym ciągu prosimy, w miarę Waszych możliwości, o finansowe wsparcie toczących się remontów naszej świątyni.

Na stoliku pod chórem jest wyłożony najnowszy numer „Dziennika Kijowskiego” – pisma naszej polskiej społeczności w Kijowie i okolicach. Zachęcamy do lektury. Pismo jest bezpłatne.

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

 

 
Powrót do treści | Wróć do menu głównego