Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXVIII Niedziela Zwykła - 11 października 2020 r. 

Trwa Miesiąc Różańca Świętego, który jest potężnym orężem, który dała nam Matka Najświętsza. W naszej konkatedrze odmawiamy wspólnie Różaniec w dni powszednie rano po Mszy św. o godz. 7:30 oraz wieczorem po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00, a w niedziele po mszy św. o godz. 10:00 i 14:00 (w j. polskim) Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Niech nie zabraknie na tych nabożeństwach dzieci i młodzieży. Kto nie może przyjść do kościoła niech wspólnie z rodziną odmawia Różaniec w domu.

We wtorek 13 października serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Właśnie 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty i ostatni ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Wtedy miał miejsce „Cud Słońca”.  Nabożeństwo będzie połączone z ostatnią w tym roku Procesją Maryjną. Poprowadzi je nasz ks. Biskup Ordynariusz Witalij. Zaprośmy na to nabożeństwo swoich znajomych, nie zapomnijmy zabrać ze sobą świecie i lampiony. Tak jak miesiąc temu prosimy o ofiary na kwiaty, którymi przyozdobimy feletron, na którym poniesiemy figurę Matki Bożej. Ofiary można składać do skarbony umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej. Zapraszamy Rycerzy Kolumba i innych mężczyzn do niesienia figury Matki Bożej. Bóg zapłać!

W czwartek 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Tego dnia w naszej konkatedrze odbędzie się specjalne spotkanie i modlitwa, na które zapraszamy wszystkich rodziców, którzy stracili dziecko w wyniku śmierci w łonie, poronienia, gdy dziecko urodziło się martwe… W tym dniu rodzice i ich bliscy będą mieli okazję wspominać swoje dzieci, o czym często tylko oni sami wiedzą, aby wyrazić im swoją miłość.

·        Początek o 16.30 - konferencja,

·        godz. 18.00 - Msza Święta i Różaniec w intencji zmarłych dzieci i ich rodziców.

Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

16 października 1978 r. 111-osobowe konklawe wybrało arcybiskupa i metropolitę Krakowa, 58-letniego kardynała Karola Wojtyłę na papieża. W piątek przypada 42 rocznica tego wyboru. W tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego. W związku z tym zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 9:00 podczas której będziemy dziękować Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej za wielki dar urodzin oraz pontyfikatu Wielkiego Papieża. Po Mszy św. w bocznej kaplicy naszej świątyni, w której modlił się Papież podczas swojego pobytu, uczcimy Jego relikwie.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

We wtorek wspomnienie dowolne bł. o. Honorata Koźmińskiego, zakonnika i Założyciela wielu zgromadzeń zakonnych, w tym naszych Sióstr Honoratek.

W czwartek, wspomnienie obowiązkowe św. Teresy od Jezusa, zwanej Wielką, Doktora Kościoła i reformatorki zakonu karmelitańskiego.

W piątek wspomnienie dowolne św. Jadwigi Śląskiej, zakonnicy, patronki wyboru na Stolice Apostolską św. Jana Pawła II.

W sobotę wspomnienie obowiązkowe św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, jednego z Ojców Kościoła.

Następna niedziela to Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Jest to dla nas zachęta do gorliwszej, podjętej świadomie współpracy misyjnej. Przypomina nam jednocześnie, że działanie na rzecz misji jest zobowiązaniem wypływającym z chrztu św. i świadectwem dojrzałej wiary. W związku z tym ofiary zbierane w przyszła niedzielę na tace będą przeznaczone na pomoc misjonarzom. Bóg zapłać!

Przypominamy i zarazem prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych, jakie obowiązują w naszym kościele. Bardzo prosimy, w miarę możliwości, o wybieranie tych Mszy św., na których jest mniejsza liczna wiernych, aby w ten sposób zachować dystans. Prosimy też o używanie masek zasłaniających usta i nos ewentualnie przyłbic.

Zbliża się miesiąc listopad, który w tradycji Kościoła jest poświęcony szczególnej modlitewnej pamięci o zmarłych. Można już składać w zakrystii imiona naszych zmarłych tzw. „Wypominki”, za których przez cały miesiąc listopad będzie odprawiana Msza św. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie na kartkach imion swoich zmarłych!

Przypominamy, że po kilkuletniej przerwie chcemy reaktywować Chór Polski w naszej parafii. Zapraszamy więc chętnych, którzy chcą swoim śpiewem chwalić Pana Boga. Chętni, proszeni są, aby zgłosili się albo bezpośrednio do naszej p. organistki Krystyny, albo do mnie w zakrystii. Do odważnych świat należy. Zapraszamy!

Dziękujemy wszystkim, Ofiarodawcom i Dobrodziejom którzy modlitewnie i finansowo wspierają naszą świątynię. Bóg zapłać! W dalszym ciągu prosimy, w miarę Waszych możliwości, o finansowe wsparcie toczących się remontów naszej świątyni.

Na stoliku pod chórem jest wyłożony najnowszy numer „Dziennika Kijowskiego” – pisma naszej polskiej społeczności w Kijowie i okolicach. Zachęcamy do lektury. Pismo jest bezpłatne.

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

 

 

 
Powrót do treści | Wróć do menu głównego