Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXIX Niedziela Zwykła - 18 października 2020 r. 

Przypominamy i zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszej konkatedrze odbywają się w dni powszednie rano po Mszy św. o godz. 7:30 oraz wieczorem po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00, a w niedziele po mszy św. o godz. 10:00 i 14:00 (w j. polskim) Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Kto nie może przyjść do kościoła niech wspólnie z rodziną odmawia Różaniec w domu.

Dzisiejsza niedziela rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Niech intencja modlitwy za misjonarzy i wszystkich tych, którzy im pomagają będzie obecna w naszych wspólnotowych i prywatnych modlitwach. Dziękujemy też za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na misje. Bóg zapłać!

Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia ostatniej w tym roku procesji maryjnej połączonej z Nabożeństwem Fatimskim: Rycerzom Kolumba i mężczyznom, który nieśli figurę Matki Bożej, tym którzy złożyli ofiary na kwiaty, siostrom za przyozdobienie feletronu, a przede wszystkim Wam, czcicielom Matki Bożej, za obecność. Jednocześnie przypominamy, że choć kolejna procesja maryjna będzie dopiero w maju następnego roku, to Nabożeństwa Fatimskie będą się odbywały nadal każdego 13 dnia miesiąca w kościele, przed ołtarzem Matki Bożej. Przy tym ołtarzu jest wyłożona księga, w którą można wpisywać prośby i podziękowania do Matki Bożej.

Trwa miesiąc Różańca Świętego. To dobra okazja do spotkania Koła Różańca Świętego, tzw. Róż, jakie działają w naszej parafii. W związku z tym zapraszamy wszystkich, którzy należą do poszczególnych Róż oraz tych, którzy chcą do nich dołączyć, w sobotę 24 października na Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy św. tradycyjnie nabożeństwo różańcowe, które poprowadzi Koło Różańcowe, oraz konferencja. Takie spotkania połączone ze zmianą tajemnic różańcowych będziemy organizować każdego miesiąca.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W czwartek, wspomnienie dowolne św. Jana Pawła II, Wielkiego Papieża. W tym dniu w bocznej kaplicy będą wystawione do adoracji Jego relikwie, a po Mszach św. Będziemy się modlić przez wstawiennictwo tego Wielkiego Papieża za Ukrainę i cały świat o ustanie pandemii koronawirusa.

W piątek wspomnienie obowiązkowe św. Józefa Bilczewskiego, Arcybiskupa Lwowa, wielkiego czciciela Eucharystii. To on nakazał, aby w każdą pierwszą niedzielę miesiąca odbywała się adoracja Najśw. Sakramentu.

Przypominamy i zarazem prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych, jakie obowiązują w naszym kościele. Bardzo prosimy, w miarę możliwości, o wybieranie tych Mszy św., na których jest mniejsza liczna wiernych, aby w ten sposób zachować dystans. Prosimy też o używanie masek zasłaniających usta i nos ewentualnie przyłbic.

Zbliża się miesiąc listopad, który w tradycji Kościoła jest poświęcony szczególnej modlitewnej pamięci o zmarłych. Można już SKŁADAĆ W ZAKRYSTII imiona naszych zmarłych tzw. „Wypominki”, za których przez cały miesiąc listopad będzie odprawiana Msza św. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie na kartkach imion swoich zmarłych! Kartki prosimy przynosić do zakrystii, nie zostawiać ich przy skarbonach!

Już dzisiaj informujemy, że centralna Msza św. połączona z procesją dla wszystkich parafii Kijowa w Dniu Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli 2 listopada odbędzie się o godz. 12:00 na cmentarzu „Bajkowym”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Porządek Mszy św. na pozostałych cmentarzach zostanie podany w późniejszym terminie.

Dziękujemy wszystkim, Ofiarodawcom i Dobrodziejom którzy modlitewnie i finansowo wspierają naszą świątynię. Bóg zapłać! W dalszym ciągu prosimy, w miarę Waszych możliwości, o finansowe wsparcie toczących się remontów naszej świątyni.

 

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

 

 

 
Powrót do treści | Wróć do menu głównego