Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXXIII Niedziela Zwykła - 15 listopada 2020 r. 

Dzisiaj obchodzimy Ogólnoświatowy Dzień Ubogich. Ma on nam przypomnieć, że zgodnie ze słowami Chrystusa „ubogich zawsze mamy wśród siebie”. Niech nasze serca będą zawsze otwarte na pomoc potrzebującym, zwłaszcza w trudnym czasie pandemii.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

We wtorek obowiązkowe wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, patronki trzeciego zakonu franciszkańskiego oraz ubogich.

W sobotę obowiązkowe wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w świątyni. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone są na utrzymanie sióstr zakonnych z tzw. zakonów klauzurowych. Na terenie naszej diecezji są dwa takie klasztory: w Kijowie ss. Karmelitanek i w Żytomierzu ss. Benedyktynek. Ofiary zebrane na tacę (albo przyniesione do zakrystii) pozwolą Siostrom przeżyć zimę. Bóg zapłać za ofiarność.

Następna niedziela – Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny w Kościele. W Tym dniu za pobożne odmówienie „Aktu poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi” można otrzymać odpust zupełny.

Ofiary zbierane na tacę w przyszła niedzielę są, tradycyjnie, przeznaczone na utrzymanie Naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Worzelu. Bóg zapłać!

W związku z wprowadzeniem zaostrzonych norm kwarantanny informujemy, że podczas Mszy św. w kościele może przebywać TYLKO 20 OSÓB!

Dlatego prosimy, aby osoby starsze i należące do tzw. grup ryzyka w niedzielę pozostały w domach i brały udział we Mszy św. za pośrednictwem środków masowego przekazu. Mogą one przyjść do kościoła na Mszę św. w ciągu tygodnia.

Aby umożliwić jak największej ilości wiernych uczestnictwo we Mszach św. niedzielnych, od następnej niedzieli – 22 listopada - Msze św. będą odbywały się o następujących godzinach:

7:30 – w j. polskim; 8:45 – w j. angielskim; 10:00 – w j. ukraińskim: 11:00 – w j. ukraińskim; 12:30 – w j. ukraińskim; 14:00 – w j. polskim; 15:00 – w j. ukraińskim; 16:30 – w j. rosyjskim; 18:00 – w j. ukraińskim; 19:00 – w j. ukraińskim.

Msze św. o godz. 10:00 i 12:30 będą odprawiane przy zamkniętych drzwiach!

Dodatkowo w sobotę będą odprawiane Msze św. niedzielne o godz. 16:00, 17:00 i 18:00.

Osoby biorące udział we Mszach św. mają obowiązek zająć ścisłe oznaczone miejsca w ławkach bezwzględnie zachowując socjalny dystans i cały czas przebywać w maskach zasłaniających usta i nos.

Jednocześnie przypominamy, że każdego dnia o godz. 18:00 z naszej konkatedry na kanale YouTube jest transmitowania Msza św. Niech dzieci i wnukowie zadbają o swoich starszych rodziców czy dziadków, aby umożliwić im uczestnictwo w tej Mszy św.

W niedziele Msza św. jest transmitowana 10:00 kanał EWTN i 12:30 kanał EWTN i Perszyj.

Na kanale YouTube Msza św. w j. polskim o godz. 7:30 i 14:00 oraz o godz. 18:00 w j. ukraińskim.

Jednocześnie w związku z trudną sytuacją finansową parafii spowodowaną wyżej wspomnianymi ograniczeniami bardzo prosimy aby w miarę możności ofiary na utrzymanie naszej świątyni składać w ciągu tygodnia do skarbon znajdujących się w naszym kościele lub bezpośrednio wpłacać na konto bankowe naszej parafii, które znajduje się na tablicach informacyjnych lub na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „kontakty”. Już teraz dziękujemy za zrozumienie i otwarte serce.

 

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Solenizantom nadchodzącego tygodnia, a zwłaszcza wszystkim Leonom i Marcinom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

 

 

 
Powrót do treści | Wróć do menu głównego