Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 22 listopada 2020 r. 

 

Dzisiaj kończymy rok liturgiczny, który nie odpowiada rokowi kalendarzowemu. To dobra okazja aby podziękować Panu Bogu za wszystkie otrzymane łaski. Również dzisiaj za pobożne odmówienie „Aktu poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi” można otrzymać odpust zupełny.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w dniu wczorajszym, które będą przekazane siostrom Karmelitankom w Kijowie i Benedyktynkom w Żytomierzu. Jeśli ktoś chciałby jeszcze złożyć ofiarę dla sióstr to prosimy przynieść ja do zakrystii. Z kolei ofiary zebrane dzisiaj na tace będą przeznaczone na utrzymanie nasze WSD w Worzelu. Bóg zapłać!

W imieniu Duszpasterstwa Polaków dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia obchodów Święta Niepodległości Polski. Dziękuję Ambasadzie RP za piękny kosz biało-czerwonych róż dla Matki Bożej. Bóg zapłać!

W niedzielę 29 listopada rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy do udziału w tej Nowennie w naszym kościele (po każdej Mszy św.) jak i prywatnie w domach.

Przyszła niedziela to już I Niedziela Adwentu. Adwent to szczególny czas przygotowania i oczekiwania na przyjście Zbawiciela, który rodząc się z Maryi Dziewicy przyjął ludzkie ciało. W tym przygotowaniu pomocą służą nam adwentowe nabożeństwa, a szczególnie Msze św. roratnie odprawiane ku czci Bogurodzicy.

Przez cały Adwent w naszym kościele Roraty będą odprawiane według następującego porządku:

       7:00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny (w środę w j. polskim)

       7:30 Msza św. roratnia (w j. ukraińskim)

       po Mszy  św. Różaniec

       dla dzieci Roraty w każdą sobotę o godz. 9:00

Serdecznie zapraszamy na Roraty i jednocześnie prosimy o zabranie ze sobą świecy.

Jak każdego roku w Adwencie będzie przeprowadzona akcja „Wigilijna Pomoc Dzieciom”. Przy wejściu do kościoła można  będzie nabyć świece wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji (wartość świeczki 15 UAH, ale można ofiarować i więcej) będą wykorzystane na zakup podarunków dla sierot, pomoc dzieciom za wadami rozwoju i ciężko chorym. Zachęcamy do udziału w tej akcji, a wszystkim Darczyńcom już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać!

W związku z wprowadzeniem zaostrzonych norm kwarantanny informujemy, że podczas Mszy św. w kościele może przebywać TYLKO 20 OSÓB!

Dlatego prosimy, aby osoby starsze i należące do tzw. grup ryzyka w niedzielę pozostały w domach i brały udział we Mszy św. za pośrednictwem środków masowego przekazu. Mogą one przyjść do kościoła na Mszę św. w ciągu tygodnia.

Aby umożliwić jak największej ilości wiernych uczestnictwo we Mszach św. niedzielnych, Msze św. będą odbywały się o następujących godzinach:

7:30 – w j. polskim; 8:45 – w j. angielskim; 10:00 – w j. ukraińskim: 11:00 – w j. ukraińskim; 12:30 – w j. ukraińskim; 14:00 – w j. polskim; 15:00 – w j. ukraińskim; 16:30 – w j. rosyjskim; 18:00 – w j. ukraińskim; 19:00 – w j. ukraińskim.

Msze św. o godz. 10:00 i 12:30 będą odprawiane przy zamkniętych drzwiach!

Dodatkowo w sobotę będą odprawiane Msze św. niedzielne o godz. 16:00, 17:00 i 18:00.

Osoby biorące udział we Mszach św. mają obowiązek zająć ścisłe oznaczone miejsca w ławkach bezwzględnie zachowując socjalny dystans i cały czas przebywać w maskach zasłaniających usta i nos.

Jednocześnie przypominamy, że każdego dnia o godz. 18:00 z naszej konkatedry na kanale YouTube jest transmitowania Msza św. Niech dzieci i wnukowie zadbają o swoich starszych rodziców czy dziadków, aby umożliwić im uczestnictwo w tej Mszy św.

W niedziele Msza św. jest transmitowana 10:00 kanał EWTN i 12:30 kanał EWTN i Perszyj.

Na kanale YouTube Msza św. w j. polskim o godz. 7:30 i 14:00 oraz o godz. 18:00 w j. ukraińskim.

Jednocześnie w związku z trudną sytuacją finansową parafii spowodowaną wyżej wspomnianymi ograniczeniami bardzo prosimy aby w miarę możności ofiary na utrzymanie naszej świątyni składać w ciągu tygodnia do skarbon znajdujących się w naszym kościele lub bezpośrednio wpłacać na konto bankowe naszej parafii, które znajduje się na tablicach informacyjnych lub na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „kontakty”. Już teraz dziękujemy za zrozumienie i otwarte serce.

 

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

 

 

 
Powrót do treści | Wróć do menu głównego