Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - I Niedziela Adwentu - 22 listopada 2020 r. 

 

Rozpoczynamy Adwent szczególny czas przygotowania i oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

Przez cały Adwent w naszym kościele Msza św. ku czci NMP, czyli Roraty będą odprawiane według następującego porządku:

  • 7:00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny (w środę w j. polskim)

  • 7:30 Msza św. roratnia (w j. ukraińskim)

  • po Mszy  św. Różaniec

  • dla dzieci Roraty w każdą sobotę o godz. 9:00

Serdecznie zapraszamy na Roraty i jednocześnie prosimy o zabranie ze sobą świecy.

Roraty od poniedziałku do soboty będą transmitowane przez katolicką telewizję EWTN.

Dzisiaj rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy do udziału w tej Nowennie w naszym kościele (po każdej Mszy św.) jak i prywatnie w domach.

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

Jutro, w poniedziałek Święto św. Andrzeja Ap. Przez Jego wstawiennictwo będziemy modlić się za Ukrainę. Jest to również Patron naszego ks. Andrzeja, wikarego naszej parafii. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W czwartek obowiązkowe wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

W tym tygodniu wypadają również dni naszej duchownej odnowy: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po Mszach św. wieczornych w te dni wystawienie Najśw. Sakramentu i stosowne modlitwy,

W sobotę, z racji I soboty, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca.

Przyszła niedziela to II Niedziela Adwentu – Dzień modlitwy i wdzięczności tym, którzy swoimi ofiarami wspierają Kościół na Wschodzie. Modlitwą chcemy wyrazić naszą wdzięczność tym, którzy od wielu lat wspierają nasz Kościół na Ukrainie swoimi ofiarami. Dzięki takim Dobrodziejom udało się nam ostatnio oświetlić sklepienie naszej świątyni.

Jak każdego roku w Adwencie będzie przeprowadzona akcja „Wigilijna Pomoc Dzieciom”. Przy wejściu do kościoła można będzie nabyć świece wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji (wartość świeczki 15 UAH, ale można ofiarować i więcej) będą wykorzystane na zakup podarunków dla sierot, pomoc dzieciom za wadami rozwoju i ciężko chorym. Zachęcamy do udziału w tej akcji, a wszystkim Darczyńcom już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać!

W sklepiku są też już dostępne opłatki na wigilijny stół.

Przypominamy, że zamianę uległ rozkład Mszy św. sobotnich i niedzielnych. Jest on dostępny na tablicach informacyjnych i stronie internetowej parafii.

Msze św. w niedzielę o godz. 10:00 i 12:30 będą odprawiane przy zamkniętych drzwiach!

Osoby biorące udział we Mszach św. mają obowiązek zająć ścisłe oznaczone miejsca w ławkach bezwzględnie zachowując socjalny dystans i cały czas przebywać w maskach zasłaniających usta i nos.

Jednocześnie w związku z trudną sytuacją finansową parafii spowodowaną wyżej wspomnianymi ograniczeniami bardzo prosimy, aby w miarę możności ofiary na utrzymanie naszej świątyni składać w ciągu tygodnia do skarbon znajdujących się w naszym kościele lub bezpośrednio wpłacać na konto bankowe naszej parafii, które znajduje się na tablicach informacyjnych lub na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „kontakty”. Już teraz dziękujemy za zrozumienie i otwarte serce.

PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA GRUDZIEŃ

Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem żywiła się Słowem Bożym i życiem modlitwy.

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

 

 

 
Powrót do treści | Wróć do menu głównego