Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - II Niedziela Adwentu - 6 grudnia 2020 r. 

Przeżywamy dzisiaj Dzień modlitwy i wdzięczności tym, którzy swoimi ofiarami wspierają Kościół na Wschodzie. Modlitwą pragniemy wyrazić naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy od wielu lat wspierają nasz Kościół na Ukrainie swoimi ofiarami.

Przypominamy, że przez cały Adwent w naszym kościele Msza św. ku czci NMP, czyli Roraty są odprawiane według następującego porządku:

  • 7:00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny (w środę w j. polskim)

  • 7:30 Msza św. roratnia (w j. ukraińskim)

  • po Mszy  św. Różaniec

  • dla dzieci Roraty w każdą sobotę o godz. 9:00

Serdecznie zapraszamy na Roraty i jednocześnie prosimy o zabranie ze sobą świecy.

Roraty od poniedziałku do soboty są transmitowane przez katolicką telewizję EWTN.

Trwa Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy do udziału w tej Nowennie w naszym kościele (po każdej Mszy św.) jak i prywatnie w domach.

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

Jutro, w poniedziałek wspomnienie obowiązkowe św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7:30, 10:00, 13:00 i 18:00. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na utrzymanie Radia Maryja. Bóg zapłać!

W czwartek dowolne wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej.

Przyszła niedziela to III Niedziela Adwentu – Gaudete, czyli niedziela radości. Jest to zarazem dzień modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

W tym dniu przypada również nasze comiesięczne nabożeństwo do MB Fatimskiej, które ze względu na zmieniony porządek Mszy św. odbędzie się dopiero po Mszy św. o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy i prosimy przynieść ze sobą świece.

Przy wejściu do kościoła można będzie nabyć świece wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji (wartość świeczki 15 UAH, ale można ofiarować i więcej) będą wykorzystane na zakup podarunków dla sierot, pomoc dzieciom za wadami rozwoju i ciężko chorym. Zachęcamy do udziału w tej akcji, a wszystkim Darczyńcom już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać!

W sklepiku są też już dostępne opłatki na wigilijny stół.

Przypominamy, że zamianę uległ rozkład Mszy św. sobotnich i niedzielnych. Jest on dostępny na tablicach informacyjnych i stronie internetowej parafii.

Msze św. w niedzielę o godz. 10:00 i 12:30 będą odprawiane przy zamkniętych drzwiach!

Osoby biorące udział we Mszach św. mają obowiązek zająć ścisłe oznaczone miejsca w ławkach bezwzględnie zachowując socjalny dystans i cały czas przebywać w maskach zasłaniających usta i nos.

Jednocześnie w związku z trudną sytuacją finansową parafii spowodowaną wyżej wspomnianymi ograniczeniami bardzo prosimy, aby w miarę możności ofiary na utrzymanie naszej świątyni składać w ciągu tygodnia do skarbon znajdujących się w naszym kościele lub bezpośrednio wpłacać na konto bankowe naszej parafii, które znajduje się na tablicach informacyjnych lub na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „kontakty”. Już teraz dziękujemy za zrozumienie i otwarte serce.

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

 

 

 

 
Powrót do treści | Wróć do menu głównego