Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - III Niedziela Adwentu - GAUDETE - 13 grudnia 2020 r. 

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Radości. Radujcie się! Pan Jest blisko!

Dzisiaj również przypada nasze comiesięczne nabożeństwo do MB Fatimskiej, które ze względu na zmieniony porządek Mszy św. odbędzie się dopiero po Mszy św. o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy i prosimy przynieść ze sobą świece. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty dla Matki Bożej.

Zapraszamy na Roraty odprawianej w naszej konkatedrze od poniedziałku do soboty o godz. 7:30. O godz. 7:00 śpiewamy Godzinki ku czci NMP. Roraty dla dzieci w sobotę o godz. 9:00.

Grudnia w Ur. Niepokalanego Poczęcia NMP Papież Franciszek ogłosił rozpoczęcie Roku św. Józefa. Potrawa on do 8 grudnia 2021 r. Św. Józef jest Patronem Kościoła i Opiekunem Rodzin – polecajmy Jego opiece Kościół i rodziny, które tak zaciekle są atakowane przez siły zła.

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek obowiązkowe wspomnienie św. Jana od Krzyża – kapłana i doktora K-ła.

W środę 16 grudnia rozpoczynamy nowennę do Dzieciatka Jezus. Będziemy ją odmawiać wspólnie w kościele po Mszach św., a kto nie może, to zachęcamy, aby odmawiać ją w gronie rodziny by w ten sposób przygotować się duchowo na Boże Narodzenie.

Przy wejściu do kościoła można nabyć świece wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji (wartość świeczki 15 UAH, ale można ofiarować i więcej) będą wykorzystane na zakup podarunków dla sierot, pomoc dzieciom za wadami rozwoju i ciężko chorym. Zachęcamy do udziału w tej akcji, a wszystkim Darczyńcom już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać!

Przy tej okazji zwracamy się z gorącą prośbą, aby świec wigilijnych oraz innych dużych świec nie zapalać w kościele przed obrazami! Świece te kopcąc szkodzą polichromii naszej świątyni, która jeszcze nie skończona a już nadaje się czyszczenia z powodu sadzy, którą te świece wydzielają. W kościele zapalamy jedynie cienkie świeczki wotywne i tzw. tabletki! Bardzo prosimy o dostosowanie się to tych wymogów!

W sklepiku są dostępne opłatki na wigilijny stół.

Przypominamy, że osoby biorące udział we Mszach św. mają obowiązek zająć ścisłe oznaczone miejsca w ławkach bezwzględnie zachowując socjalny dystans i cały czas przebywać w maskach zasłaniających usta i nos.

Prosimy również o nieprzynoszenie i pozostawianie w kościele starych gazet, obrazków itp. Takie rzeczy, dewocjonalia, jeśli są już zniszczone albo niepotrzebne należy spalić, a nie robić ze świątyni jakiegoś składowiska.

Jednocześnie w związku z trudną sytuacją finansową parafii spowodowaną trwającą pandemią koronawirusa bardzo prosimy, aby w miarę Waszych możności, o ofiary na utrzymanie naszej świątyni.  Składać je można na tacę, a w ciągu tygodnia do skarbon znajdujących się w naszym kościele lub bezpośrednio wpłacać na konto bankowe naszej parafii, które znajduje się na tablicach informacyjnych lub na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „kontakty”. Już teraz dziękujemy za zrozumienie i otwarte serce.

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

 

 

 

 
Powrót do treści | Wróć do menu głównego