Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Niedziela Świętej Rodziny - 27 grudnia 2020 r. 

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Świętej Rodziny, niech będzie Ona wzorem dla naszych chrześcijańskich rodzin, aby zawsze panowała w nich miłość, wzajemna zgoda, szacunek i zrozumienie.

Z serca dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do podniosłego przeżycia przez nas Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim którzy przygotowali naszą świątynię: Siostrom za dekoracje, naszym obu Panom Walentym, młodzieży i Rycerzom Kolumba za postawienie i ubranie choinek, p. Kościelnemu, Chórowi Parafialnemu, Organistkom, tym którzy ją sprzątali… Wszystkim, niech Bóg stokrotnie wynagrodzi!

Przypominamy, że wróciliśmy do normalnego porządku Mszy św. w niedzielę i sobotę. W niedzielę: 7:30, 8:45, 10:00, 12:30, 14:00, 16:30 i 18:00. W sobotę niedzielna Msza św. tylko o godz. 18:00.

W kalendarzu liturgicznym Kościoła wspominamy:

28 grudnia, poniedziałek - Święto Świętych Niewiniątek – dzieci, które Herod nakazał wymordować chcąc zgładzić Jezusa. W tym dniu w sposób szczególny chcemy przepraszać, za zbrodnie aborcji. I dzisiaj tylu „Herodów” morduje niewinne dzieci w łonach ich matek.

29 grudnia, wtorek, chór INSPIRATUM zaprasza na koncert kolęd, który rozpocznie się o godz. 19:30. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

31 grudnia, w czwartek, chcemy podziękować Panu Bogu za mijający rok, przeprosić za wyrządzone zło i prosić o Jego błogosławieństwo na Nowy 2021 Rok, abyśmy mogli powrócić do normalnego życia. W związku z tym o godz. 22:30 rozpocznie się nabożeństwo kończące Stary Rok i adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa ona do godz. 23:00. O tej godzinie rozpocznie się Msza św. serdecznie zapraszamy!

W piątek, 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju. Porządek Mszy św. w tym dniu: 10:00 – w j. ukraińskim, 12:00 w j. angielskim, 13:00 w j. polskim, 16:30 w j. rosyjskim i o 18:00 w j. ukraińskim. Po Mszach św. odmówimy specjalną modlitwę o pokój, zwłaszcza w Ukrainie.

Proszę zwrócić uwagę, że nie będzie Mszy św. o godz. 7:30, a konkatedra będzie otwarta dopiero o godz. 9:00!!!

Wszystkim Dobrodziejom i Ofiarodawcom, wspierającym funkcjonowanie i remont naszej świątyni składamy z serca płynące: Bóg zapłać!  Jednocześnie w dalszym ciągu prosimy o modlitwę i w miarę Waszych możliwości o wsparcie finansowe tej naszej wspólnej sprawy.

 

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

 

 

 

 
Powrót do treści | Wróć do menu głównego