Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 3 stycznia 2021 r. 

W Imię Boże rozpoczęliśmy Nowy 2021 Rok. Wszyscy życzymy sobie, aby ten rok był czasem błogosławionym i czasem powrotu do normalności, której tak bardzo pragniemy.

W kalendarzu liturgicznym Kościoła wspominamy:

W środę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7:30, 10:00, 13:00 i 18:00.

W tym dniu zgodnie z tradycją dokonuje się poświęcenia kredy, kadzidła i złota.

Poświęcone w tym dniu złoto składamy jako ofiarę na Kościół. Kiedyś wykonywano z niego naczynia liturgiczne, a dzisiaj jest ono wykorzystywane do restauracji tych naczyń, które są jedynie pozłacane. Jeśli ktoś pragnie złożyć w ofierze złoto na pozłocenie naczyń liturgicznych naszej parafii, to prosimy je przynieść do zakrystii do któregoś z księży.

Kadzidłem okadzamy nasze domy. Palenie kadzidła to symbol wznoszącej się do Boga modlitwy, a szczególnie uwielbienia Boga. Paląc je prosimy Boga o Jego obecność w naszym domu.

Kredą piszemy na drzwiach naszych domów łacińskie litery C+M+B 2021. Są to pierwsze litery łacińskich słów Christus Mansionem Benedicat - Niech Chrystus błogosławi temu domowi”.

W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy.

W sobotę 9 stycznia na Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkie Członkinie i Członków Kół Żywego Różańca. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu, konferencja i zmiana tajemnic.

Następna niedziela, to Święto Chrztu Pańskiego. Zgodnie z tradycją w tym dniu święcimy wodę i wspominamy swój własny chrzest.

Wszystkim Dobrodziejom i Ofiarodawcom, wspierającym funkcjonowanie i remont naszej świątyni składamy z serca płynące: Bóg zapłać!  Jednocześnie w dalszym ciągu prosimy o modlitwę i w miarę Waszych możliwości o wsparcie finansowe tej naszej wspólnej sprawy.

PAPIESKA INTENCJA MODLITWY NA STYCZEŃ

Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

 

 

 

 
Powrót do treści | Wróć do menu głównego