Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Niedziela Chrztu Pańskiego - 10 stycznia 2021 r. 

Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Jednak zgodnie z tradycją jeszcze do 2 lutego – Święta Ofiarowania Pańskiego śpiewamy kolędy, pozostawiamy choinki i szopki w naszych kościołach i domach. Od poniedziałku 11 stycznia zaczyna się w kalendarzu liturgicznym Kościoła Okres Zwykły, który potrwa do 16 lutego. 17 lutego – Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy:

W środę 13 stycznia po Mszy św. wieczornej serdecznie zapraszamy na nasze comiesięczne nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej, przed Jej figurą. Zachęcamy do licznego udziału i modlitwy o pokój w naszej Ojczyźnie. Prosimy zaprać ze sobą świecie. Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do ołtarza Matki Bożej.

W imieniu Duszpasterstwa Polaków zapraszamy na KOLĘDOWANIE PRZY ŻŁÓBKU, które odbędzie się w naszej konkatedrze w niedzielę 17 stycznia po Mszy św. o godz. 14:00. Wraz z nami będą kolędować «Polanie znad Dniepru» z Kijowa działający przy Związku Polaków Ukrainy. Zapraszamy do wspólnego kolędowania!

Wszystkim Dobrodziejom i Ofiarodawcom, wspierającym funkcjonowanie i remont naszej świątyni składamy z serca płynące: Bóg zapłać!  Jednocześnie w dalszym ciągu prosimy o modlitwę i w miarę Waszych możliwości o wsparcie finansowe tej naszej wspólnej sprawy.

PAPIESKA INTENCJA MODLITWY NA STYCZEŃ

Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

 

 

 

 
Powrót do treści | Wróć do menu głównego