Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - III Niedziela Zwykła - 31 stycznia 2021 r. 

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego. Ustanawiając tę niedzielę Papież chciał, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu słowa Bożego. Postarajmy się dzisiaj w gronie rodziny wspólnie przeczytać fragment Pisma Świętego i wspólnie go rozważać.

W tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek obchodzimy Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Święto to tradycyjnie kończy w Kościele obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jednak pragnienie Pana Jezusa, „aby wszyscy byli jedno” niech będzie zawsze obecne w naszych wspólnotowych i osobistych modlitwach.

We wtorek obowiązkowe wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

W czwartek obowiązkowe wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła. Jest to święto patronalne Instytutu św. Tomasza z Akwinu, który działa w Kijowie. Ojcowie dominikanie z tej okazji zapraszają w dniach 29-30 stycznia na odpust. Szczegółowe informacje zamieszczone są na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

Od środy, 3 lutego, rozpocznie się w naszej parafii druga seria kursów przedmałżeńskich, które wymagane są do zawarcia sakramentu małżeństwa. Kurs taki trwa pół roku. Katechezy będą odbywać się w każdą środę o godz. 19:30. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Witalija Kwapisza, który prowadzi te kursy.

W imieniu Duszpasterstwa Polaków zapraszamy na KOLĘDOWANIE PRZY ŻŁÓBKU, które – jak mamy nadzieję – odbędzie się w niedzielę 31 stycznia po Mszy św. o godz. 14:00. Serdecznie zapraszamy w imieniu Zespołu «Polanie znad Dniepru» z Kijowa.

Zwracamy się z gorącym apelem do naszej polskiej społeczności Kijowa, a zwłaszcza do przedsiębiorców  i biznesmenów o wsparcie zakupu nowych wyświetlaczy tekstów pieśni do naszej świątyni. Szczegółowe informacje są podane na profilu facebookowym naszego duszpasterstwa oraz można je uzyskać bezpośrednio u ks. dk. Jacka, który pilotuje tę sprawę.

Za ławkami na stoliku jest do zabrania nowy bezpłatny numer „Dziennika Kijewskiego”. Zachęcamy do lektury.

 

Wszystkim Dobrodziejom i Ofiarodawcom, wspierającym funkcjonowanie i remont naszej świątyni składamy z serca płynące: Bóg zapłać!  Jednocześnie w dalszym ciągu prosimy o modlitwę i w miarę Waszych możliwości o wsparcie finansowe tej naszej wspólnej sprawy.

 

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

 

 

 

 
Powrót do treści | Wróć do menu głównego