Duszpasterstwo Polaków przy parafii konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Kijowie


Idź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12 kwietnia 2020 r. 

Chrystus Zmartwychwstał – prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja! Drodzy Parafianie w imieniu wszystkich kapłanów posługujących przy naszej konkatedrze składam Wam z głębi serca płynące życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, umacnia Waszą wiarę, nadzieję i miłość, obdarza dobrym zdrowiem, radością i siłą do podejmowania stających każdego dnia nowych zadań. To do nas Chrystus mówi: „Nie lękajcie się! Ja jestem z Wami!” Niech ta nadzieja pomoże nam pokonać strach i nas samych uczyni tymi, którzy w nasze rodziny, wspólnoty… będą nieść pierwszy dar Chrystusa Zmartwychwstałego – dar pokoju!

W Poniedziałek Wielkanocny wypada 13 dzień miesiąca, czyli nasze comiesięczne Nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej. Niestety nie będziemy mogli zgromadzić się przed figurą Matki Bożej w naszej konkatedrze, jednak nabożeństwo się odbędzie i będzie transmitowane przez TV EWTN. Jak zwykle nabożeństwo rozpocznie się zaraz po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00  transmitowanej przez EWTN. Msze św. w tym dniu według normalnego porządku o godz. 7:30; 9:00 w j. polskim i o godz. 18:00. Msze poranne będą transmitowane na kanale YouTube naszej parafii.

Następna niedziela, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jak nigdy dotąd błagamy o Boże Miłosierdzie. Dlatego zachęcamy do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia w domach. My w tym dniu w naszej konkatedrze będziemy ją odmawiać po Mszy św. o godz. 7:30 i 10:00 przed wystawionym Najśw. Sakramentem przepraszając Boga pełnego miłosierdzia za grzechy nasze i całego świata oraz prosząc o ustanie epidemii koronawirusa.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Msza św. o godz. 9:30 będzie transmitowana tylko przez Kanał 5. Kanał UA-Pierwszy będzie ją retransmitować dopiero o godz. 11:00. Zarówno Msza św. o godz. 9:30 jak i o 10:00 będą oczywiście transmitowane prze katolicką TV EWTN.

Przypominamy, że każdego dnia nasza konkatedra jest otwarta od godziny 10:00 do 17:00. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. Księża będą dyżurować i na Was czekać. Do sakramentu spowiedzi prosimy przychodzić w maskach i zachować odpowiednią odległość pomiędzy sobą. Według nowych przepisów w świątyni nie może znajdować się więcej niż dwie osoby!

Czas kwarantanny jest trudnym czasem dla nas wszystkich. Także i dla naszej parafii, która znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Dlatego zwracamy się z prośbą o modlitewne i finansowe wsparcie. Ofiary na utrzymanie parafii można składać do skarbony znajdującej się w kościele lub przelać na konto bankowe parafii, którego numer podany jest na stronie internetowej parafii w zakładce „kontakty”. W tytule wpłaty prosimy wpisać „ofiara na kościół”. Bardzo prosimy o zrozumienie dla trudnej sytuacji parafii i już teraz dziękujemy za wszelkie ofiary.

W związku z epidemią koronawirusa, jaka opanowała cały świat przypominamy o zachowywaniu zasad higieny. Starsze osoby zachęcamy do pozostania w domach! Nasze kontakty z innymi ograniczmy do niezbędnego minimum. Jednocześnie pamiętajmy o sile modlitwy, która jest w stanie pokonać wszelkie zło. Dlatego zachęcamy do wzmożonej modlitwy: „Od powietrza, głodu, ognia i wojny. Wybaw nas Panie!”

 

 

Niech Dobry i Miłosierny Pan ma w opiece Was i wasze rodziny. Jako kapłani posługujący w konkatedrze św. Aleksandra codziennie pamiętamy o Was w naszych modlitwach.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego